| andra_5342 a întrebat:

Am 20 ani si acum mi-am inceput viata sexuala. Am simtit usturime la primii 3 -5 cm iar apoi pe la 10 -13 cm de abia intra penisul si ma doare foarte tare. As vrea sa stiu daca acolo se afla himenul sau colul uterin. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Laurici :x a răspuns:

Bravo tie! 20 de ani si ti-ai inceput viata sexuala! felicitari! si cand ma gandesc ca altele la 13 ani sunt experte oh go on esti o fata matura si constienta, bravo! Si in legatura cu problema ta, durerea se cauzeaza penatrarii foarte adanci, himenul e cam la 3-4 cm, adica, cum a spus I'm perfect(a) e la intrarewinking cu siguranta nu e colul uterin, nu are nici o legaturawinking pe viitor, ca sa nu mai simti durerea asa tare spune-i pr tau sa fie mai grijuliuwinking

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici una nici alta. Himenul se afla intrarea in vagin, la 0, 5 cm de planul labiilor. Colul este la 8-9 cm, dar penisul nu se propteste in col, ci aluneca spre posterior. Te doare atat de rau, fiindca nu esti suficient de lubrifiata. Folositi prezervativ si lubrifiant si va fi bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu cum ai promovat clasa a 7-a când se face anatomia corpului uman?
Ce treabă are colul uterin cu penisul?!
Primii 3-5 cm, următorii 10-13... iooooi!
Himenul se află la intrare, asta ca să-ţi răspund la întrebare.
Cât despre dureri, există o chestie de-i zice PRELUDIU şi încă o chestie de-i zice PETTING! Practicaţi-le pe astea şi apoi o să meargă mai bine
Succes!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Himenul e chiar la intrare.

Uite niste poze mai graitoare: http://www.sfatulmedicului.ro/......eminin_504

| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca faci sex cu sublerul in mana. Poate e o noua moda in materie de sex...

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Bravo ca ti'ai inceput viata sexuala acuma.Esti un xemplu pentru celalalte, si sunt de'acord cu " I'mPerfect(a)! ". Himenul e la intrare. Cel putin asa stiam.

| 80Cris a răspuns:

De-abia intra pentru ca esti stramta acolo. Vaginul tau, la inceputul vietii sexuale sau dupa o perioada mai lunga in care nu faci sex, este mai ingust. Relaxeaza-te si vei vedea ca va fi tot mai bine.Mai trebuie sa stie si partenerul cum sa se miste...nu intra intotdeauna asa ca intr-o galeata...intelegi nu? Colul uterin nu are nimic de-a face cu penisul lui doar tu ai putea sa simti durere in cazul in care ai vreo rana acolo. Dar nu cred ca e cazul la tine.Simti durere pentru ca nu te relaxezi suficient. Faceti mai mult sex, preludiul e important si incercati mai multe pozitii pana cand le veti gasi pe cele mai bune pentru voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OH MY GODstraight face20 ani? lolz esti praf macar 17 haide du-te ca mie si scarba de tne.ma intreb altii cred ca teau parasit peste 20 de baieti pentru ca nu tiai inceput viata sexuala cu ei si tocmai acum tio incepi haide du-te in...

| orailibrail a răspuns:

- Usturimea a rupt himenul
- Durerea provine de la intinderea muschilor

| andra_5342 explică:

Gata am reusit.si e forte bine.va multumesc pentru raspunsuri :*