| merunica a întrebat:

Am 23 de ani si am o prietena mai mica cu un an decat mine care a incercat sex anal cu iubitul ei. In orice caz,detaliile le pastrez pentru noi laughing si ea acum vrea sa mearga la control. Face des sex anal si stie ca nu se poate observa asta decat daca ginecologul ii face analiza la fund. Dar de data aceasta are un mic chist pe ovarul drept si trebuie sa isi faca radiografie sa vada cum a evoluat chistul,insa ii e rusine ca doctorul o sa vada pe radiografie ca face sex anal. Nu sunt prea documentata pe acest subiect, de aceea cer parerea aici. Mentionez ca tatal ei este doctorul ce o va inspecta maine. Deci se poate vedea pe radiografie ca a facut sex anal? Nu o pot linisti si pe site-uri nu am gasit raspuns

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu cred ca tu esti invidioasa pe prietena ta ca are cu cine face sex si tu te consolezi cu degetica

| Violleta2022 a răspuns:

Pe radiografie nu se vede, dar la un consult pe viu, se vede cu ochiul liber, pentru ca anusul este dezvirginat!

| alexandru0sorin a răspuns (pentru Violleta2022):

Man nu cred ca exista madulare mai groase decat un scaun solid, constipat. neavand cum sa diferentiezi intre cele doua, conceptul de "anus dezvirginat" este in cel mai bun caz unul nebulos si, in cel mai prost, o debitare dezinformanta.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand analiza evolutiei unui chist pe ovar se face prin efectuarea unor ecografii abdominale sau cu ajutorul sondei transvaginale si nu prin radiografiere. Insa in privinta sexului anal intretinut si a aspectului zonei anale, la o privire atenta a anusului care vrand nevrand ii va apare inaintea ochilor, cam oricarui medic ginecolog i se pot naste anumite semne de intrebare in privinta "integritatii" anusului respectiv. Insa nu va putea fi absolut convins/sigur ca acel anus mai este "virgin" sau este unul "atins/folosit" si in astfel de situatii in general se va abtine a face comentarii pe acea tema. Multa sanatate!

| Oana92 a răspuns:

1. Nu exista astfel de analize "la fund"
2. Nici la ecografie si nici la radiografie nu se vede nici ca face sex anal, nici ca e sau nu virgina.
3. Tatal ei e ginecologul care o consulta...Super! Ce te-ar putea traumatiza mai tare?!

| Felys a răspuns:

Ce sa se vada,anusul nu este virgin,pe acolo tot timpul sunt eliminari ale organismului, toti avem cand si cand starea de constipatie care este similara cu sexul anal, cel putin eu asa vad porcaria asta de sex anal, asa ca nu cred ca are ce sa vada, plus ca nu aceea este zona de interes a doctorului