| Crazzyeh a întrebat:

Buna ziua, am avut o relatie cu fosta iubita 3 ani in care am locuit impreuna, ne-am despartit ciudat.Ea a dat vina in totalitate pe mine. Dupa ce ne-am despartit ea a intrat foarte repede intr-o relatie cu un tip mai mic de varsta ei, in acest timp ea tinea legatura cu mine pentru ca mai aveam de impartit lucruri materiale pe care le-am adunat in timpul relatiei.

Dupa un 1 an si 6 luni m-a sunat si mi-a spus ca vrea sa ne vedem si sa clarificam anumite chestii, dar nu vrea sa ne impacam.

Ne-am intalnit in seara respectiva si mi-a zis ca ii pare rau ce ne-am despartit si ca a dat vina pe mine….a recunoscut ca un tip nou de la munca i-a luat mintile si ea a aranjat totul ca se ne despartim si eu sa ies vinovat cu despartirea noastra.

Mi-a spus ca regreta ca ne-am despartit, ca eu am fost cel mai bun barbat din viata ei. A mai spus ca in timpul relatiei noastre nu i-a lipsit nimic si acum realizeaza ca a avut totul si m-a pierdut.

Discutia a durat aproximativ 3 ore, la sfarsit intalnirii m-a luat in brate pentru in timp foarte indelungat si mi-a spus ca isi doreste sa am parte de bucurie si fericire.

Cu toate astea eu inca tin la ea extrem de mult si ma gandesc daca nu m-a chemat la intalnirea asta ca se ne impacam. Eu vreau asta…dar nu stiu ce sa fac acum.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, clar vrea sa va impacati...dar eu daca as fi in locul tau nu as mai primi-o niciodata inapoi, oricat de mult as iubi-o!

regis
| regis a răspuns:

Daca tu vrei, nu conteaza ce vrea ea. Cum ai cucerit-o o data, o poti face din nou. Dar nu uita, istoria se repeta pentru a-i lovi pe cei care nu invata din ea.

| ania a răspuns:

Discuta cu ea si daca vreti sa va dedicati amandoi sa aveti o relate bazata pe fidelitate si incredere, casatoriri- va.

| mihai69 a răspuns:

Nu, a fost de adio.
Ai înțeles pe dos.

| VoidEternal a răspuns:

Man oh man, esti intr-o situatie grea.

Pregateste-te sa iti auzi pe aici tot felul de idei de genul, "daca te-ar fi iubit nu s-ar fi intamplat asta niciodata" si altele de felul asta.

Cei care emotional au trecut de varsta de 10 ani si-o vara, vor intelege ca in viata nu e totul alb sau negru, ci toate nuantele dintre.

Cred ca trebuie sa te gandesti la vremea respectiva. Erai fericit? Daca atunci erai fericit, intorcandu-te la o relatie cu ea crezi ca ai fi fericit din nou? Vei putea trece peste ce s-a intamplat fara sa te uiti la ea cu resentimente? Fara sa-i reprosezi acest lucru in te miri ce moment?

De cealalta parte daca o data s-a intamplat asta, a existat si un motiv probabil. Unul dintre voi nu obtinea probabil tot ce avea nevoie din relatia voastra. Daca ai vreo intentie sa refaci relatia va trebui sa identificati impreuna acel lucru si sa-l faceti sa dispara.

Un alt lucru la care trebuie sa te gandesti este: Ea si-a invatat lectia definitiv? A inteles ca ii era mai bine cu tine si o sa-si inchida antenele catre toti ceilalti pentru totdeauna? E posibil sa se intample din nou?

E o decizie foarte foarte grea, cu atat de multi factori care pot influenta rezultatul. In final cred ca trebuie sa-ti asculti inima. Logica de multe ori nu-si are locul in situatiile de genul si bazandu-te pe instinct poti gasi calea care te duce unde trebuie.

Succes!

| VoidEternal a răspuns:

Cum ziceam, nici nu am apucat sa termin raspunsul ca deja a si sarit RazboiniculLuminii, care nu stie sa lege doua cuvinte si nu a ajuns inca la nivelul gramaticii de clasa a 4-a, dar e expert in relatii, morala si etica. Or sa mai fie raspunsuri de genul.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Cine te înșela o dată o va face mereu eu unul așa femeie nu accept in viata mea

Ce se aseamănă de adună iartă ma câți spun asta dar o sate înșele la toate ocaziile pe care le va avea

Cand iubești un om nu ai cum sa-i faci una ca asta doar o curvvva poate face asta o curvă infecta iartă ma imi cer scuze față de tine dar asta este adevărul imi pare rau ca am fost direct si am zis adevărul

Ia loat mințile? Asta sunt doar scuze de copii mici nu hali rahaturile astea deschide ochi ni fi papa lapte

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mai bine sufăr toată viața decât să accept așa om in viata mea

Cum sa faca una ca asta cum? Sa si dea vina pe tine cand tu nu ai nicio vină cum sa faca una ca asta cum?

Ti fi fraiere baaaa deschide ochi aia este o curvvva se fuute cu toți boschetari si dupa aia vine la papa lapte nu fi fraiere fratele meu las-o sa se fuuuta cu toți boschetari ei

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Duapia mai vine una îi ia si ala mințile si tu ce faci? Sati sa suferi după o currrve care se joacă pe degetul mic cu tine? Nu fi fraiere deschide ochi nu fi fraiere aia se joacă cu tine pe degetul mic ma jur pe dumnezeu ca se joacă cu tine cum vrea ia

Ia dată ăla papuci si a venit la tine asta este adevărul a văzut si ala ce currrva si omul a facut ce trebuia

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Se joacă cu tine deschide ochi fratele meu

Stiu ca o iubești cu Adevărată dar o dată ce a făcut-o crede-mă o va face mereu la orice ocazie pe care va avea este vrajeala nu ia loat nimeni mințile asta toate astea sunt doar și doar vrajeala abureal minciuni nu ia loat nimeni absolut nimeni mințile a fost decizie ei conștientă total de tot ce facut se joacă cu tine pe degete iar tu fiindcă o iubește cu Adevărată accepție dar nu viata asta niciodată o va face fiindcă cine înșela nu o face de părere de rău o face cu voința proprie si conștinta proprie restul ce vine sunt absolut toate vrajela de curvvva ieftine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Puteam sa-ti spun ascultăți inima da dar nu asta era solutia in cazul rău fiindcă tu nu ai greșit cu absolut nimic

Ia se joacă cu tine cum vrea **** ei si tu halesti ca o iubește cu Adevărată o iubește orbește este clar asta dar o dată ce a înșelată sate aștepți la continuare ce va urma atâta am avut de spus femeia care înșela nu înșela cai ia altul mințile înșela foarte conștiente stai linistit stie foarte bine cum sate ia sa se joace cu tine îți stie punctele slabe de asta stie cum sate minta ca la carte stie ca o iubește orbește este vrajela ieftină vai doamne mia lua mințile și tu halesti asta? Pe bune mi-a luat mințile pe bune asta era? Ia loat mințile? Minciuni.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu pot sate mint si sa-ti spun frate împăcațiva eu așa sunt asta sunt spun adevărul pe față dacă am de spus ceva

O sate doară de definit de rău stiu cum este dar decât sa stai cu așa om care vine cu vrajeala asta ca vai doamne mi-a luat mințile pe bune? Si cand ai O baga intre craci tot asa a zis? Ia loat mințile? Nu fi papa lapte baaaa deschide ochi femeia care o face o dată o va face mereu nu doar femeilor toți ăștia care înșelată și își bat joc de oamenii care iubește cu adevărat dumnezeu nu doarme niciodată pe ăștia îi vede dumnezeu

Deschide ochi nu fi fraier se joacă cu tine ca la carte i-a dat papuci ala si s-a intors la papa lapte asta este adevărul fratele meu iartă ma ca sunt direct cu tine si îți spun cum este de fapt treaba

| Mopmop a răspuns:

Raspunsul se afla in relatia mamei ei cu tatal ei.
Ce iese din pisica soareci mananca.
Bat pariu ca am dreptate.
Nu se va schimba niciodata asa incat: uit-o si cauta alta fata care are principii de viata sanatoase.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

O sa iti spun foarte direct: nu te lasa orbit de iubire, gandeste rational si nu uita ca poti cere si sfatul prietenilor. Nu trebuie sa te bazezi numai pe propria intuitie. Daca doresti, cere sfatul unui psiholog. Toti intelegem ce inseamna atasamentul de o persoana, dar pana la urma in viata aia ne vom lua adio mai devreme sau mai tarziu.