| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am de cateva zile, mai exact de luni, stari de greata. Menstruatia mi-a venit normal, ultimul act sexual l-am avut acum 3 saptamani. Care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Am intrebat deoarece din formulare parea ca banuiesti o sarcina, dar din moment ce ai avut menstruatie care nu s-a desfasurat anormal, atunci cauzele starii de rau, sunt altele.Desigur, numai tu stii daca menstruatia s-a desfasurat in mod normal, iar daca ai suspiciuni, poti face un test de sarcina.

Care sunt cauzele, in cazul in care se exclude sarcina, este greu de spus, deoarece starile de greata/voma sunt comune in multe afectiuni si conditii, de la o simpla indigestie, la infectii de tot tipul, sau disfunctii ale organelor interne. Daca persista, poate ar fi bine sa ceri opinia unui medic si sa iti faci analize daca acesta va cinsidera necesar.

5 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Intrebarea este: ai avut menstruatie inclusiv dupa acel ultim act sexual de acum 3 saptamani?

| anonim_4396 explică (pentru Floridori):

Da, dupa ultimul act mi-a venit

| anonim_4396 explică (pentru Floridori):

Menstruatia s-a desfasurat in mod normal cum ati zis dumneavoastra, ma tot bantuie gandul ca ar fi existenta unei sarcini, dar desi mi-a venit. nu am facut un test de sarcina, urmeaza sa il fac. sper sa fie o problema minora

| anonim_4396 explică (pentru Floridori):

Va multumesc

| Floridori a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag! Sper sa fie totul bine.
Multa sanatate!

| Floridori a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat deoarece din formulare parea ca banuiesti o sarcina, dar din moment ce ai avut menstruatie care nu s-a desfasurat anormal, atunci cauzele starii de rau, sunt altele.Desigur, numai tu stii daca menstruatia s-a desfasurat in mod normal, iar daca ai suspiciuni, poti face un test de sarcina.

Care sunt cauzele, in cazul in care se exclude sarcina, este greu de spus, deoarece starile de greata/voma sunt comune in multe afectiuni si conditii, de la o simpla indigestie, la infectii de tot tipul, sau disfunctii ale organelor interne. Daca persista, poate ar fi bine sa ceri opinia unui medic si sa iti faci analize daca acesta va cinsidera necesar.