| IoanaAlexandra6 a întrebat:

Bună ziua!
Am dureri menstruale dar fără sângerare, menționez ca am avut contact sexual neprotejat cu 3 zile înainte de menstruație.
E posibil sa fiu insarcinata?

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, e posibil. Data viitoare folositi prezervativ.

| IoanaAlexandra6 explică (pentru dullcat):

Am citit mai multe articole și am văzut ca înainte și după ciclu, poți face sex neprotejat ca nu se întâmplă nimic.
Acum nu știu cât este de adevărat.

| dullcat a răspuns (pentru IoanaAlexandra6):

Si chiar vrei sa testezi, ca apoi sa ne spui dupa? Eu te-as sfatui sa nu.

Iti cunosti perioada fertila? Ai menstruatia regulata?

| IoanaAlexandra6 explică (pentru dullcat):

Da am menstruația regulata, și am fost în perioada nefertila când s-a întâmplat.
Doar ca mi am făcut griji când am văzut ca îmi întârzie ciclul si de fapt mi-a venit astăzi.
Unii care comentează pe aici doar pentru amuzament și se dau mari stiutori, sa și tina părerile și glumele pentru ei.
Nu cred ca am pus o întrebare asa de penibila!
Nu mai zic ce întrebări am găsit pe aici...și n am stat sa judec pe nimeni.
Mulțumesc pentru răspunsuri, o sa am grija mai multa de acum.

| sammie a răspuns:

Incerc sa spun fara sa ma enervez, da, e posibil.

| IoanaAlexandra6 explică (pentru sammie):

E o simpla întrebare ca nu am pe cine altcineva sa întreb, plus ca nu ești obligat sa răspunzi!?

| sammie a răspuns (pentru IoanaAlexandra6):

Nu vere, incerc sa nu ma enervez ca voi prosti nu folositi prezervativ si dupa aceea va dati raniti pe-aici.

| IoanaAlexandra6 explică (pentru sammie):

Ok

| FindMyName a răspuns:

Daa posibil sunt șanse. totusi pentru liniștea ta folosește prezervativ de acum. Și daca tot vrei sa afli dacă ești însărcinată, ai putea lua un test de sarcina (menționez ca la 21 de zile după contactul sexual poți folosi testul)