| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,
Am facut sex protejat cu partenerul meu in ultimele 2 zile, el finalizandu-se in prezervativ, dar in afara zonei vaginale. Dupa cateva ore de la fiecare contact sexual am simtit crampe abdominale la fel ca in perioada menstruatiei. Dupa calculele mele, zilele acestea sunt in perioada ovulatiei/fertila. Exista vreo sansa ca aceste dureri sa fie cauzate de o posibila sarcina?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar daca avea prezervativ de ce a scos-o?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, posibil esti tu panicata si atunci orice durere simti gata este o sarcina, asa se intimplă cand incalcati cu buna stiinta normele lui Dumnezeu privitoare la sex, stai cu frică cu teama, sexul se face in cadrul casatoriei, iar copiii sunt un dar de la Dumnezeu, dar asa cum procedati voi sex in afara casatoriei este un mare păcat si daca ramîi gravida repede faci avort. Aceste lucruri Dumnezeu le pedepseste avortul si relatiile sexuale in afara casatoriei.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a finalizat in prezervativ si in afara zonei vaginale nu este posibil sa fii gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu

| VoidEternal a răspuns:

Simptomele unei sarcini apar după aproximativ 3 săptămâni nu după 3 ore.

| Bogdanel27 a răspuns:

Nu există nici o șansă stai liniștită

| Oanaoni a răspuns:

Nu

| Mar1cika a răspuns:

Nu