| bogdannn9696 a întrebat:

Buna ziua am iarasi nevoie de ajutorul vostru in legatura cu intrebarea mea pusa inainte : http://m.tpu.ro/......t-relatii/
Deci astazi e data de 30 si inca nu i-a venit menstruatia de tot adica a spus ca "tot curge ceva" si am intrebato daca e la fel ca si inainte adica daca e aceeasi culoare etc si a spus ca "parca e putin diferit aduca nu stiu exact poate ca mi se pare ca sunt agitata" si acum incep si eu sa ma panichez pentru ca nu stiu ce se intampla, ideea e ca contactul a fost protejat si prezervativul nu a fost rupt sau lucruri de genu si nici macar nu am terminat in prezervativ cat timp "eram in ea" penrru ca am scoso inainte sa ma termin. Deci nu stiu ce poate fi dar incep sa fiu foarte stresat si foarte ingrijorat aduca doar la asta ma gandesc si nu stiu cr se intampla. Nu stiu ma puteti ajuta cumva iarasi cu un sfat sau cu ceva legat de intamplarea mea? Adica vreau sa stiu daca este cea mai mica probabilitate ca ea sa fi ramas insarcinata sau ce se intampla mai exact acum. Va rog mult. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Dude, daca curge ceva din ea nu e sarcina. Ovulele curg in menstruatie. Chiar daca prin minune ai fi fost fecundatie (unirea spematozoidului cu ovulul), daca are are sarcina ovulul ala e dat afara, totul e dat afara. A zis ca arata diferit probabil pentru ca si-a luat panica, ca si tine. Nu iti fa griji. Studiaza un pic sistemul reproductiv feminin ca sa il intelegi mai bine si sa nu iti mai iei panica asa usor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca paranoia sa anuleze ratiunea in cazul multor fete este mult prea mare si din pacate greu de invins mai ales daca lipseste si minima informatie in privinta mecanismului privind procreerea. Sexul despre care este vorba s-a petrecut teoretic la limita dintre perioada nefertila si cea fertila, de asemenea a fost protejat si in plus nu s-a intramplat nici un "accident" privind prezervativul, de asemenea nu s-a produs ejacularea in timpul sexului ci ulterior dupa scoaterea penisului din vagin. In astel de conditii nu exista NICI CEA MAI MICA POSIBILITATE de a se forma/a lua nastere o sarcina, doar chiar asa pur si simplu din neant. De vina este doar PARANOIA. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistit ca nu este gravida. Sunt doar niste scurgeri vaginale pe care le are orice femeie.