| Criss_1252 a întrebat:

Am nevie de putin ajutor va rog.
Cum as putea sa-i iau masua pentru inel iubitei mele, fara ca ea sa-si dea seama ce fac?
As vrea sa fie o surpriza
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa unul dintre degetele tale, prin comparatie, verifica care din ele are dimensiune identica cu degetul ei inelar, poti face asta jucandu-te cu degetele ei.

| Criss_1252 explică (pentru anonim_4396):

La asta ma gandeam si eu. Multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Invarte-i snurul de la hanoracul tau in jurul degetului asa,in joaca si ai masura sau aproximeaza cum ii sunt degetele in comparatie cu ale tale.
In afara de asta, poti cauta un inel reglabil, inelele nu sunt toate pe marime fixa, exista si reglabile care se fac mai mici si mai mari, ajunge sa ceri bijutierului.Numai verighetele sunt fixe, inele gasesti si reglabile, fie din aur, fie din argint.
Succes!

| vocea a răspuns:

Pai comparai degetul inelar al ei cu unul al tau si asa ii iei masura

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Joaca-te cu un inel de-al ei.Prefate ca-i studiezi modelul si pune-l de pe un deget pe altul sa vezi daca ti se potrveste pe vreounul, dupa care iti dai seama.Sau,daca ai la indemana un catalog Avon, uita-te la bijuterii si vei vedea ca la inele au marimi, pune un inel deal prietenei tale pe model si ddecupeazaa hartia, asa e cel mai usor de verificat, e cel mai sigur.Succes si felicitari!

| NewTerminator a răspuns:

Probeaza un inel de-al ei pe degetul tau mic(depinde daca aimana mare sau mica) si vezi pana unde itj ibtra lejer(sa nu se blocheze) si apoi te duci la bijutier si il iei pe aceeasi dimensiune sau putin mai mic, dar foarte putin(aproximativ grosimea unri dungi de pix sa fie departat de pozitia inelului ei.