| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna ziua am o mica mare problema...acum 3 saptamani am avut contact sexual protejat cu iubitul meu, dupa ce s-a terminat am vazut ca prezervativul se sparse...acum de 2 zile am ameteli si trebuie sa urinez des si am si usturimi. Poate fi vorba de sarcina sau e doar o raceala jos, sunt foarte speriata sper sa nu fie sarcina, voi ce spuneti? HELP

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai deja 21 de zile, fa testul barza, din prima urina de dimineata! Si putin mai multa atentie si tandrete din partea lui, ca doar nu vin turcii! Preludiu mai lung, ca sa te lubrifiezi ca lumea!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă s-a rupt prezervativul, de ce n-ai luat "pilula de a 2-a zi"?

Oricum, este POSIBILĂ o sarcină!

Dar semnele unei sarcini NU apar aşa de repede : ele apar doar din a 2-a lună de sarcină ( dacă apar ), iar PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( dacă nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Poate fi vorba şi de o INFECŢIE vaginală ( vaginită ), ori de o infecţie urinară...

Cel mai indicat este să mergi la medic : întâi la ginecolog, pentru un test de secreţie vaginală - apoi, dacă NU este vorba de o vaginită, mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize de urină/sumarul ( eventual, alte investigaţii )!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Cred ca este prea devreme sa-ti dai seama daca este o sarcina, fara un control de specialitate. Iti doresc sa ai bafta si sa fie bine.

| Alicezzz a răspuns:

Testul de sarcina ca sa fie corect trebuie sa fie facut abia la doua saptamani de la ultimul contactul sexual si o saptamana de la intarzierea menstruatie.Normal ca poate fi vorba despre o sarcina daca in momentul actului sexual erai in perioada de ovulatie... un test de sarcina te v-a lamuri si dupa un control medical!

| adywow a răspuns:

Spun ca nu e greu sa mergi la farmacie sa iei un test de sarcina sa te convingi cum sta treaba cu adevarat happy

| paunandreea a răspuns:

Hey big grin sfatul meu este sa te duci la farmacie si sa-ti iei un test de sarcina