| lveyou a întrebat:

ma numesc diana si vreau sa imi impart greutatile cu voi. e greu de spussadsa va spun povestea care ma ingrijoreaza de ceva timp.acum 1 luna si 1 saptamana am avut primul contact sexual cu un baiat, nu mi s-a rupt himenul dar a ejaculat si chestia asa ma inspaimanta.stiti de ce? dupa ce am terminat m-am dus la baie si am observat ca imi venise problema lunara. m-a tinut fix 7 zile asta insemna ca dupa 27 august pana pe 2 septembrie si nici in ziua de azi nu mia venittt credeti ca s-a intamplat ceva? sunt foarte speriata acum 2 saptamani ma manca foarte tare jos si curgea foarte multa secretie. Sunt foarte speriata dupa calculele mele trebuia sa imi vina acum 1 saptamana. Poate fii vorba de ceva? sau decat o dereglare hormonala, o raceala sau decat o simpla intarziere.Sa nu pun problema de o sarcina cu parintii nu pot vorbi.Stiti ce e ciudat sunt umflata in burta si tatele sunt si ele tari si umflate Decat cu iubitul meu sau cu cea mai buna prietena ma sfatuiti sa fac ceva anume? puteti sa imi recomandati ceva? pastile? sa mai astept orce.Va astept cu raspunsuri si va rog ajutati-ma

16 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Esti sigura ca nu ti s-a rupt himenul? poti sa faci un test de sarcina, il iei de la farmacie si nu e scump si e usor de folosit! Un procentaj de sarcina ar fi cam 20% sa zicem, data viitoare foloseste prezervativ neaparat! Asa nu vei mai avea atatea griji cum ai tu acum!
Sper ca te-am ajutat! Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| elena a răspuns:

Se poate ramane insarcinata chiar de la primul contact sexual si tare ma tem, ca esti insarcinata...

| Cătălina a răspuns:

Poate ca e o simpla dereglare, avand in vedere faptul ca ti-ai inceput de curand viata sexuala. Poti faci si un test de sarcina.Citeste cu atentie instructiunile de pe prospect.

| kaylla a răspuns:

Este posibil sa fie si o dereglare hormonala dar e posibil sa fie si o sarcina. El a ejaculat in tine? De atunci ai mai avut vreun contact sexual neprotejat? Ia-ti un test de sarcina si asa scapi de o banuiala. Incearca sa te speli jos cu niste ceai de musetel sau niste septovag, il gasesti la farmacie. Mult succes si astept sa ma tii la curent!

| MyFirstLove a răspuns:

Tu spui ca nu ti s-a rupt himenul asta inseamna ca nu ai cum sa ramai insarcinata.

| lveyou explică (pentru MyFirstLove):

Nu mi s-a rupt asta e toata faza... tinn sa va spun ca sunt racita de 1 saptamana si am burta umflata si tatele sunt la fel si dor foarte tare nu prea am pofta de mankare si secretia este ca o gelatinalaughinga sa ma credeti nebuna dar tr sa spun cuiva

| alexuta4you a răspuns:

Buna.Poate fi vorba de o delegrare hormonala dupa primul contact multe fete patesc asa dar sfatul meu pentru linistea ta sufleteasca fa-ti un test de sarcina sa vezi daca nu cumva ai ramas insarcinata.Si sfatul meu ca daca nu esti insarcinata data viitoare ai putin mai mare grija. sper ca te-am ajutat

| T4ny4 a răspuns (pentru alexuta4you):

O ce sa fie?laughing)

| alexuta4you a răspuns (pentru T4ny4):

O ce sa fie?

| RloveS a răspuns:

Da-mi un msj cu id-ul tau. Sa iti povestesc ceva

| RloveS a răspuns:

Hei ia-ti un test de sarcina. Dar eu sunt 95% sigura ca esti insarcinata pentru ca acea secretie de care zici tu este schimbarea PH`ului. Da-mi add yo_yubytzyk_ta_4_3v3r sa iti mai povestesc si altceva ca sa ma crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grija mare. Nu te juca cu pastilele ca te dai peste cap cu organismul rau si ajungi sa ai mustati happy Doctor, cat mai rapid, daca e sarcina, cu cat mai repede cu atat mai usor o sa fie. Si pe viitor, protectie mereu.

| Dedeeelove2 a răspuns:

Eu cred ca e vorba despre o sarcina in toata regula.pentru ca daca a ejaculat in tine e grav! du-te la ginecolog

| lveyou explică (pentru Dedeeelove2):

Sti faza e ca nu avea cum sa ejaculeze in mine pentru ca eu inca nu sunt sparta si stiu sigur asta

| Dinulea a răspuns:

Incearca sa ei de la farmacie o chestie de aia de sarcina. ]