| Ramonacrs0 a întrebat:

am o mica nelămurire ..am facut dragoste cu iubitul meu neprotejat timp de o saptamana cu ejaculare in interior. Dupa cateva zile am avut o scurgere roz-maro in prima zi, a doua zi a curs putin sânge rosu deschis dupa iar roz ..am facut un test barza de dimineață și a aparut lângă linia de control o liniuta mai stearsa. Am repetat testul la două zile diferența de primul si tot la fel, tin sa anunt ca am facut 5 teste barza in care aparea aceeași liniuta stearsa... oare sunt gravida?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul valid, valabil si corect in proportie de peste 98% se obtine doar in cazul in care testul de sarcina este efectuat dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data in care a fost intretinut ultimul sex neprotejat. Sau printrun test de sarcina beta-hCG efectuat intr-un laborator de analize medicale pe o proba de sange care este prelevat dupa ceau trecut minim 15-16 zile de la ultimul sex neprotejat. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Timp de o saptamana? surprise

Cand ai facut testul de sarcina?

| anarosca78 a răspuns:

Dacă a fost întreținut în perioada fertila, probabil ești însărcinată