| Anqutsa a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Astazi,iubitul meu si-a introdus penisul in mine,neprotejat, doar de 3 ori. Nu a ejaculat, e prima data pentru mine,deci mai am himen,nu a intrat toata si ieri a fost ultima zi de menstra.El inainte sa introduca,s-a sters,iar eu la maxim un minut, m-am dus la dus pentru a-mi curata zona! Se poate sa fiu insarcinata? va rog sa imi raspundeti cat mai repede! Fundita :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate sa fii insarcinata. Faptul ca era prima data deci a fost actul sexual de dezvirginare creste la maxim riscul, mai ales ca erai in prima jumatate a ciclului menstrual;. Stersul si spalatul nu au efect contraceptive, deci nu conteaza. E bine ca erai intr-o perioada cu fertilitate redusa (nu spui a cata zi a ciclului menstrual, dar se poate presupune ca in primele 5-6 zile). daca erai in ziua a cincea, riscul este de cam 7-8%, crescand semnificativ cu fiecare zi.

| Anqutsa explică (pentru Brigaela):

Brigaela,mie ieri mi-a incetat, aceasta este prima zi dupa ce a incetat!

| Brigaela a răspuns (pentru Anqutsa):

Nu conteaza deloc cand ti s-a terminat menstruatia, conteaza doar a cata zi a ciclului menstrual erai. Nu pot sa stiu cat a durat la tine sangerarea ca sa calculez ziua ciclului menstrual si asta este singurul lucru care conteaza 9un ciclu menstrual incepe in ziua inceperii unei menstruatii si se termina in ultima zi dinaintea unei noi sangerari). deci numerotezi cu 1 prima zi de sangerare din luna asta si apoi numeri in continuare. Asa afli in a cata zi a ciclului menstrual erai. Cu risc minim sunt primele 5 zile ale ciclului menstrual, indiferent de cat dureaza sangerarea. Tu ori nu te-ai informat deloc, ori nu ai inteles ce ti-a explicat medicul.

| Decebal a răspuns:

Doar de 3 ori? sa fie oare in mod simbolic...laughing

| HaS4 a răspuns:

Nu n u ai ramas insarcinata