| Dan_Cristi_1985 a întrebat:

am si eu o nelamurire. Sotia mea nu prea vrea sa facem sex. Intr-o seara ea nu a vrut si eu nu am renuntat pana nu s-a intamplat.Ea ii foarte suparata pe mine din motiv ca am profitat de ea fara sa vrea.Ma poate ajuta cineva cu raspunsuri daca a mai patit asa ceva si daca este asa de grav din punctul de vedere al sotiei mele? Ea spune ca e un lucru grav

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, ti-ai violat sotia, cu alte cuvinte, nu?
Intr-adevar este grav!
Poate ar trebui sa nu-ti mai dea sa mananci si sa nu-ti mai spele/calce rufele, ca sa inveti sa te comporti frumos cu ea, ca nu-i sluga sa-ti satisfaca poftele animalice.
Daca nu mai ai dragan la ea da-i pace si divorteaza, dar comporta-te ca un om normal, nu ca un animal, sa posezi cu forta o femeie. Esti patetic baiete!

| Dan_Cristi_1985 explică (pentru Violleta2022):

Da într-adevăr așa este dar când ceri ești refuzat de mai multe ori vrei sa discuți nu vrea spune ca ma iubește dar ea nu are nevoie de sex eu ca bărbat ce sa fac in cazul acesta?

| mihai69 a răspuns (pentru Dan_Cristi_1985):

Păi dacă ea nu vrea și nu vrea - o anunți frumos că e liberă să plece, să cauți pe una care vrea. Sau pleci tu. Depinde a cui e casa în care locuiți.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dan_Cristi_1985):

Hai sa fim seriosi, ca nu suntem animale sa nu te poti abtine cateva zile! Foloseste-ti creierul!
Iar daca iti iubesti sotia, du-te si cumpara-i un buchet mare de flori si cere-ti iertare.
Pe viitor, fa un dus cu apa rece, sau masturbeaza-te daca esti chiar atat de excitat, dar nu poseda cu forta femeia de langa tine, mai ales daca ai sentimente pentru ea.

| mihai69 a răspuns:

Chiar și în cadrul familiei, violul e tot viol. Și chiar te poate da în judecată.

| Freya1 a răspuns:

Nu este ok ca ai fortat lucurile asta e clar, daca nu iti convenea ceva trebuia sa ii spui sau sa o lasi.
Discuta cu ea serioas pe tema asta si spune-i ca simti nevoia sa faceti dragoste si ca asa este normal intre doi soti.Intreab-o daca are ceva probleme iar daca nu este nimic serios doar nu vrea ea pur si simplu puneti problema ca poate are pe altcineva si chiar gandeste-te la un divort pana nu o vei insela sau veti incepe sa va urati.

| Dan_Cristi_1985 explică (pentru Freya1):

Si nu consider ca afișat un viol nu am luată cu forța nu am bătut-o nu am legat-o doar am insistat mult

| Freya1 a răspuns (pentru Dan_Cristi_1985):

Nu am zis ca ai violato, am spus ca nu e ok sa o iei mai tare daca nu vrea.
Vorbeste serios cu ea pe tema asta si daca tot nu vrea sa se culce cu tine inseamna ca femeia nu te mai vrea si atunci divortezi.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă te reclama la politie, este posibil sa faci ceva pușcărie.

| Holiday a răspuns:

Situatia e simpla. Accepti sa faci sex din an in paste, ori o lasi si iti gasesti alta, ori completezi in alta parte diferenta. Degeaba tragi de ea sa faca in scarba, ala numai sex nu e.
Bine, daca lipsa ei de pofta are o cauza medicala, sau e intr-o perioada stresanta, sau chestii de astea, astepti sa treaca, dar daca asta e profilul ei, n-ai decat variantele de mai sus.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă ar fi să ne luăm după definiţie, ce ai făcut tu este un viol, sau cel puţin un abuz sexual. Când nu vrea, nu faceţi. Femeile nu au chef atât de des de sex, pe cât au barbatii.

| EduardEdyP a răspuns:

Discutați, poate e bolnavă, poate e obosita, poate e însărcinată sau poate e in perioada menstruala.