| Andrei5675949 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o problema in relatie, suntem de aproape 7 luni impreuna si acum o saptamana a inceput sa imi spuna ca nu mai tine asa de mult la mine dar nu vrea sa ne despartim.Mi-a spus ca o presez mai tot timpul si am constatat ca asa este si incerc in continuare sa schimb acest lucru.Tin sa precisez ca ea este plecata de aproape de 3 saptamani in alta tara.
Ce imi recomandati sa ii zic sau ce sa fac ca sa se apropie din nou de mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| AvaMV a răspuns:

Sunt fata si pot spune ca am fost in aceeasi situatie, eu fiind cea care presa. Din fericire, mi-am dat eu seama din timp ca ma gandesc prea mult la ceea ce face si de ce, toate astea din prea mult timp liber. Zic sa iti găsești lucruri de facut, un hobby sau ceva. Dacă ai activități care sa te solicite din punct de vedere intelectual, sunt aproape sigură că nu vei mai simti nevoia sa o presezi, sau cel putin nu vei mai avea timplaughing Multă baftă!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă e plecată în altă țară atunci situația s-a schimbat, o relație la distanță e dificilă.

| Andrei5675949 explică (pentru Andreeush):

Pai se intoarce acasa pe 22

| Sofer a răspuns:

Si-a gasit probabil pe altcineva in tara unde a plecat. asa se intampla cand o femeie pleaca in alta tara.

| saresipiper a răspuns (pentru Sofer):

Si cand pleaca un barbat se intampla la fel

| alexalx1234 a răspuns (pentru Sofer):

Asa se întâmplă indiferent daca este plecata in alta tara sau nu.

| Plato a răspuns:

Iti recomand sa-i dai pace, deoarece e clar ca nu va potriviti.

Răspuns utilizator avertizat
| PitR a răspuns:

De fapt vrea sa te pregateasca sa terminati relatia. Vezi-ti de viata ta.

| SanL a răspuns:

Las-o sa se duca. Nu ii sta gandul la tine.

| SoulCalibur a răspuns:

Sa o lasi mai moale, intr-un cuplu fie ca e vorba de barbat sau femeie in ambele cazuri niciunuia nu ii place sa fie presat sau stresat de jumatatea lui, nu uita nu este un obiect ca sa fie proprietatea ta, fiecare este liber sa faca ce vrea si cand vrea, daca vrea te poate lasa in orice secunda cu sau fara acordul tau, Succes.