| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu pentru voi o intrebare.De fapt as cere un sfat de la voi.
Acum 4 ani am avut o prietena, si am stat cu ea 1.5 ani(1 an jumate) si pe urma am uitato.Adica timp de un an n-am avut probleme cu gandul acesta.Acuma dupa ce s-a facut blonda(era bruneta inainte) si am vazut-o prima data pe strada am crezut ca e o frumusete a naturii pe care inca eu nu o cunosc, si cand ma uit mai bine, era chiar fosta mea prietena.Si acum problema este ca eu am inceput sa o am in minti etc si simt parca nu stiu exact daca asta este ce simt, dar incet incepe sa arda o flacara in inima mea. Ea este acum cu un baiat mai mare ca mine(daca bine stiu eu; eu am 18 ani) si baiatul acela este in aceeasi scoala cu mine si pe deasupra este si var cu un coleg de al meu de clasa; eu nu am nici o problema cu el, si nici nu o sa ma bag in relatia lor.
dar pe viitor dati-mi un sfat voi ce sa facwinking

3 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Pretenehappy Niciodata sa nu astepti dupa ceva/cineva. Nu trai nici cu viitorul, nici cu trecutul.
Cine stie cat va sta cu tipul ala si tu tot astepti...si astepti...si stagnezi, ramai in urma.
Trebuie sa infrunti mereu adevarul...si adevarul acum e ca e cu tipul ala. In cazul asta ai 2 optiuni: ori incepi sa vorbesti cu ea asa.usor, usor, incepand cu un "buna, ce mai faci?"; ORI iti iei gandul de la ea, caci mai sunt cu miliardele. In caz ca nu stiai, numarul femeilor pe Pamant e de 3 ori mai mare decat cel al barbatilor... cel putin asa spun statisticilebig grin Deci nu mai face greseala de a astepta dupa ceva...viata e prea scurta pentru a fi si simpla. Trebuie luat adevarul de coarne, si da-i tatabig grin.

| Amrita a răspuns:

Nu prea stiu.straight face adica. mie mi se pare ca tu esti acum mai mult atras de ea. Dar daca totusi simti mai mult poate ar trebui sa incerci sa te apropii de ea din nou. Oricum, nu asta era intrebarea ta, deci pe viitor cred ca ar trebui sa te gandesti de 2 ori inainte sa iei o decizie.Totusi.nu cred ca ai putea sa stii... e cam complicat.straight face Nu poti sti ce va fi...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema este, jester, ca eu nu stagnez...mai si combin altceva in acel timp...nu stiu ce sa zic... femeia aceea m-a iubit mult...si acum eu o iubesc...sa zic... cel putin inainte sa ne despartim asa a fosthee hee