| GeorgeMihai a întrebat:

Credeți că o fostă iubită se va mai gândi sau măcar îl va mai avea pe fostul ei iubit de care să despărțit, în minte gen (amintiri)?
Mulțumesc frumos!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine m-a cautat disperata din 3 in 3 ani apoi din 5 in 5 ani. Femei...

| Adry05 a răspuns:

Amintiri da, da nu înseamnă că și înseamnă ceva. poate doar cât ești singură și nu dai de cineva mai bun.

| RAY a răspuns:

Nici vorba, fetele cum nu simt nici un sentiment, ele nu simt vreun dor

| GeorgeMihai explică (pentru RAY):

M-am referit la amintiri.

| RAY a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Nu exista

| GeorgeMihai explică (pentru RAY):

De ce nu ar exista? Ar fi aiurea din punctul meu de vedere să nu existe măcar un gram de amintiri. Este in natura firii ca un om după o despărțite să nu aibă câteva amintiri cu fostul / fosta partener / parteneră.

| RAY a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Poate o saptamana apoi nimic, faza e ca tu iti doresti asta pentru ca ai asteptari sa mai fi cu ea

| GeorgeMihai explică (pentru RAY):

Nu-mi doresc asta dar sunt convins ca inca ma mai are in amintirile ei.

| RAY a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Tu crezi ce vrei

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i proasta sau obsedata de fostul, da, il va cauta, dar marea majoritate nu o fac, pentru ca nu mai au de ce.
O relatie rupta a fost generata de motive nefericite, asadar, de ce ai vrea sa te mai intalnesti cu fostul/fosta, ca sa retraiesti ultimile momente de ura, rautate, cuvinte grele, nefericire samd?!
Amintirile ramand in creierul nostru pe viata, si cum aveam mai multe relatii din adolescenta pana la casatorie, nu o sa ne sacrificam acum timpul, sa ne revedem cu fostii, fiind total deplasat si total nepotrivit.

| Catrice a răspuns:

Da, normal. Amintiri...

Gigel o avea mica, nu-și făcea treaba în dormitor, nu știa sa sărute.
Ionel venea târziu de la munca și/sau beat, nu manca niciodată salata pe care i-o găteam cu trudă încă de dimineață.
Vasilică nu-mi aducea niciodată florile pe care le voiam ca erau scumpe și el n-avea bani decât de garoafe la un leu, ma servea cu bere ieftina la 5l, îmi dădea sa mănânc numai pâine cu parizer și muștar.

Cum era în reclama aia... flori - 5 lei, ciocolata - 10 lei, amintirile cu el - de neprețuithee hee

| alina2k18 a răspuns:

Da, te poti minti si asawinking

| GeorgeMihai explică (pentru alina2k18):

Nu mă pot minți cu nimic, este dreptul meu de a întreba despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de intensă și de marcantă a fost relația. Dacă a fost ceva fără prea mai intensitate și nu a avut ceva marcant, cu siguranță se va gândi rar odată cu trecerea timpului.

| Paul754880338 a răspuns:

Dupa cum ai vazut in raspunsul anterior se consolideaza curentul feminist in care, femeile sunt dominante, nu sufera, nu au amintiri, nu sunt sensibile si capabile de iubire sunt puternice si invulnerabile. Curentul este alimentat de pierderea demnitatii masculine si sustinut de teama femei de a fi femeie cu toate atributele feminitatii. Stai linistit este un FALS, un curent indus de media pentru a distruge valorile si punctele cardinale ale umanitatii, devenind ulterior mai usor de manipulat.
Sigur ca orice om are amintiri, are resentimente, uraste si iubeste... chiar daca este femeie in varful curentului feminist.

| Anonymous4433 a răspuns:

Sincer, din intrebarile pe care le-ai pus de-alungul timpului pe site-ul asta eu cred ca tu esti ala obsedat de fosta-ta, nu invers
No offense

| CHESEBOY a răspuns:

Da, depinde