| constanta45 a întrebat:

Daca un baiat care se comporta ca si cum te-ar place, iar pe perioada vacantei, nu te cauta deloc, inseamna ca nu te place? merci

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Logic ca nu te place. Altfel de ce nu te-ar cauta si in vacanta?happy

| AtateaConditii a răspuns:

Poate are treaba sau ii este rusine sa te caute fara un motiv pe langa. De exemplu la scoala trebuia sa mearga si numai bine te vedea si pe tine, acum nu mai are motiv intemeiat, ceva care sa il impinga de la spate ca sa dea de tine si poate ii este rusine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

E plecat? sau de ce nu te cauta?
Poate te place doar ca pe-o colega.
Sau are prietena, pe timpul vacantei.

| foreverunicorn a răspuns:

Doamne, ce comentarii retarde. Rozalio, sa stii ca "merci" este la fel de corect ca si "mersi". Este varianta frantuzeasca. In caz ca nu stiai, acest cuvant este preluat din limba franceza.

Revenind la intrebare, nu vad ce legatura are. Si mie imi place mult, chiar foarte mult de un baiat si totusi nu l-am cautat pe perioada vacantei. Poate este prea timid sa o faca fara un scop. In orice caz, mult succes happy

| Rozaliul a răspuns:

Buna Constant. Se scrie mersi/multumesc nu merci in primul rand si acel baiat este foarte retardat, daca iti da de inteles ca te place, iar in vacanta nu te baga in seama.Bafta!