| GhitzaCautMiorita a întrebat:

Dau funda, va rog sa cititi tot. Am o problema foarte grava. Eu am 16 ani iar problema mea a inceput acum cateva luni dupa ce m-am masturbat. Nu am facut nimic iesit din comun, nu m-a durut nimic, a fost totul bine. In aceeasi zi, seara am vrut sa o mai fac o data dar am observat ca nu poate intra in erectie. Am zis ca poate e prea repede si m-am culcat. A doua zi intra normal in erectie insa nu se mai simtea la fel. Stiti voi baietii, senzatia aceea tare. De atunci tot asa e. Erectia pare normala insa nu o simt. Am fost la urolog a spus ca totul pare bine. Va rog daca a trecut cineva prin asta, dau funda si as aprecia foarte mult ajutorul vostru. Multumesc in avans!

Răspuns Câştigător
| Adriana5 a răspuns:

Influența emoțională poate avea un efect negativ asupra organismului tau inclusiv si penisului, te-ai stresat tare în privinta acestui factor... în linii generale acesta poate fi transmis ereditar. Nu iti fă griji, problema nu cred să fie medicală dar e emotională. Nu trage atenție și calmeazăte... totul va fi bine, succes

| GhitzaCautMiorita explică (pentru Adriana5):

Multumesc din suflet pentru raspuns si va dau dreptate. Am fost intr-adevar stresat din aceasta cauza. Cam in cat timp credeti ca imi voi reveni? Am incercat sa ignor problema si sa nu ma mai masturbez deloc 3 luni.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intensitatea erectiei ca si intarire a penisului, depinde in cea mai mare masura de factorul excitant care-l provoaca, induce. Incearca sa ai/sa fii cu o fata alaturi de tine pentru a-ti da seama daca se observa vreo modificare mai evidenta. Succes!

| GhitzaCautMiorita explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns, in aceste luni de cand a aparut problema m-am excitat de multe ori, am fost chiar si impreuna cu o fata (nu am facut sex) insa de fiecare data erectia era la fel, chiar si atunci cand eram excitat foarte tare. Ma tem sa nu fie totusi o problema medicala sad