| Pisicescu0505 a întrebat:

Hello TPU, am si eu o mica nelamurire, si vreau sa aud si eu opinia voastra sincera.
Eu si iubitul meu avem 18 ani, suntem impreuna de un an si cateva luni, dar ce ma deranjeaza este "bff"-ul lui care este o fata. Ei doi se cunosc de cand au fost mici, din clasa a 1-a. El mi-a zis ca nu crede ca aceasta l-a placut pe el, si el mi-a zis ca el cu siguranta nu a placut-o.
Dar eu nu am incredere in ea pentru ca se observa, ca e geloasa, ca ea in trecut nu prea a avut asa noroc cu relatiile, si de fiecare data cand eu si iubitul meu eram impreuna se baga si ea cu tot felul de chestii ca "giugiuleala mai tarziu sau ca ce trebuie sa stam tot timpul impreuna"
Dar ei zic ca se considera ca niste frati dar nu prea pare.
Acum, iubitul meu este la facultate, deci nu e cu mine in oras, si fata aceea e tot cu el acolo. Si el s-a dus la ea acasa pentru ca cu colegul lui de camera a avut niste mici probleme. Insa, ea i-a propus iubitului meu daca doreste, si nu se simte bine in preajma acelui coleg sa vina sa doarma la ea, noaptea.
Voi ce ziceti? Ce parere aveti? Vi se pare normal?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "prietenie" fara sex intre un baiat si o fata, mai ales cand sunt adulti si pocnesc hormonii in ei. Mai devreme sau mai tarziu, baiatul tot va incerca sa obtina sex de la fata respectiva, indiferent cat de buna prietena i-ar fi.
Mi s-a intamplat personal, desii as fi bagat mana in foc ca nu voi primi avans taman de la un prieten atat de vechi si bun si totusi, mi-a facut avansuri si mi-a marturisit ca ma doreste....si relatia noastar a incetat subit si pe veci.

Dar in cazul iubitului tau, care practic nu-i insurat nici el si nici BFF-ul lui, fiind liberi sa aiba sex daca vor, mai ales daca ea ii propune cu atata usurinta, sa mearga noaptea la ea, nu, nu mi se pare nromal si nici ok.
Daca BFF-ul lui era tot baiat, ar fi fost cu totul alta situatia!

| dullcat a răspuns:

Buna.Aici pare asa, cu doua taisuri.Nu se poate sa faci tu pe prietena care exagereaza din cauza geloziei, dar parca nici nu e frumos sa doarma el la ea.Alti prieteni baieti nu are? Cu colegul de camera trebuie rezolvat imediat, astfel incat sa aiba din nou propriul pat, nu lasata situatia in aer, ca sa tot stea/doarma la bff.

Totusi, daca tu tii la el si ai incredere deplina, nu ar trebui sa iti faci griji ca te va insela.Cu el ai discutat despre ce simti? Degeaba povestesti aici unor straini daca el habar nu are cum te face sa te simti toata aceasta incurcatura.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Puține cazuri cu prietenii reale între un băiat și o fată, unul dintre ei mereu o să prindă ceva sentimente chiar dacă nu și le exprima față de celălalt din frica de a auzi un refuz.
Acum dacă el pica în plasă, te despărți.
Totuși dacă el te iubește cu adevărat cu siguranță nu o să cadă ispitei sau mai știu eu ce.
Cat despre comportamentul ei când o persoana are astfel de frustrari fie și le ține pentru ea, fie și le exprima liber.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Chestia cu,, Bff,, =ul nu o inteleg...
Si daca eu o sa-ti recomand sa - l lasi... o sa ma asculti pe mine?/. Nu mi se pare normala DELOC situatia explicata de tine.

| BonciuTalent a răspuns:

Threesome mai distractiv nu vad problema

| Anonimx033 a răspuns:

Nu este deloc normal ce se petrece. Este o situație toxică, o situație care îți face rău ție, în primul rând. Această prietenă a lui din clasa 1 nu face altceva decât să îngreuneze relația voastră, să să bage crezând că iubitul tău i se cuvine și am un presentiment că așa se va întâmpla în orice caz, indiferent dacă va fi sau nu cu tine pe viitor. În mâinile lui stă să îi pună limite și să îi explice până unde merge relația de AMICIȚIE cu el și cât de importantă este calitatea ta de iubită.

Dacă el acceptă astfel de lucruri, inclusiv să rămână la ea peste noapte și să te dea pe tine la o parte, fugi cât mai poți ca să nu suferi.

Toate cele bune!

| andrei2078 a răspuns:

Salut, faza cu ‘b f f" cand esti stabilit intr-o relatie s-a demodat de mult. Sau mai bine zis, nu a fost niciodata la modarolling on the floor)
Sunt de parere ca trebuie sa discuti deschis asta cu iubitul tau si daca vezi ca nu schimba nimic in actiunile sale si inca continua prietenia cu "b f f"
lasa de gandit=) tine mai mult la prietena lui decat la tine, cu parere de rau ti-o spun, mai bine termina relatia daca vezi ca tot comtinua ca apoi tot tu o sa ai de suferit, ori acum ori mai tarziu.
Sper ca ai inteles ceva