| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

De ce oare când le trimit poze cu mine la unele fate pe snapchat mă lasă în seen sau mă șterg de la urmărire după ce au văzut poza și normal ele îmi cer poză, nu eu le zic vrei să iți trimit o poză cu mine. 70% sau 80% așa se întâmplă cum am spus. Am observat că fetele în ziua de astăzi observă frumusețea la exterior nu la interior. Bine ar fi de ar mânca un pic de machiaj să fie și ele frumoase la interior nu numai la exterior.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gusturile nu se discuta!
Poate nu te plac la prima vedere... si cum sunt superficiale, nu vor sa isi piarda timpul inutil cu tien, ca sa te cunoasca.

| Goete a răspuns:

Trimite si tu poza cu interiorul tau, nu cu exteriorul, daca vrei sa iti observe frumusetea interioara pe poza

| VoidEternal a răspuns:

Ești atât de frumos încât știu că nu au nicio șansă cu tine așa că renunță din start.

| anonimuIl a răspuns:

Trimite poze la femei care arată exact ca tine și ai să vezi că nu te refuză ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e maestrul Mosotti să răspundă la întrebarea asta?!

| Danny28 a răspuns:

Nu ar mai trebui sa iti bati capul. Ele fac figuri in legatura cu fizicul baietilor, dar tot ele isi pun zeci de straturi de machiaj pe fata si isi photoshopeaza corpurile, iar cand le vezi face2face te sperii.

| Together a răspuns:

Incearca sa trimiti poze cu un tip care arata bine, sa vezi daca se comporta diferit. Apoi pune-le sa-ti trimita ele poze si fa mofturi happy

| AIeXxX a răspuns:

Încearcă să schimbi stilul de a poza

| OmBanal33 a răspuns:

Ar fii chiar interesant daca majoritatea fetelor gandesc asa cum zici tu...
Sunt si fete care gandesc cum ai zis tu, doar ca se gasesc mai greu...

| Kiran a răspuns:

Nu stiu cum sa explic dar. de ce musti momeala de a trimite poze daca stii ca nu ai acel potential? (inteligenta+fizic)
Normal ca fizicul va conta pentru ca mna. putem sa ne casatorim si cu o papusa gonflabila si sa donam "secretia" pentru un copil si aia e. fizicul conteaza 70-80% si restul conteaza comportamentul.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Kiran):

"fizicul conteaza 70-80% si restul conteaza comportamentul." - Iar esti in eroare vad...Nu stiu ce traume ai avut tu man de ai gandirea asta dar nu e adevarat ce vorbesti tu pe aici. Daca fizicul ar conta pe atat cat zici de ce sunt atatea cazuri de fete frumoase care umbla cu unii de zici ca is ultimii oameni? laughing Atitudinea conteaza 70-80%

| Kiran a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu stiu exact ce vrei sa imi spui raspunzandu-mi la raspunsuri. conform regulamentului TPU, am libertatea de a imi spune parerea / unele informatii pe care le detin fara sa "ofensez" pe cineva sau ceva.
Revenind la ce ai spus. e o multitudine de aspecte in ati alege partenerul / partenera. de la fizic, comportament, starea economica, faima, familie, ideologie, religie pana la "marime", cate fete ai regulat / cati baieti te-au regulat, cati fosti / foste ai avut si tot felul de. detalii.
Intreaba-te. de ce fix aceea persoana sta cu acel. om? Crezi ca va tine? Crezi ca ea. stiind ca e frumoasa si are oricand sute sau chiar mii de persoane mult mai. "potente". ca viitor iubit? In general conteaza si comportamentul. ce femeie ii place sa fie batuta, injurata, scuipata oricate ar face in "casa", ce femeie i-ar convenii sa nu fi fost niciodata in viata ei intr-o vacanta. (ma refer strict la persoanele de pana in 40 ani.) La ce rost sa ai un partener care nu vrea sa te cunoasca. sa fii inteles / inteleasa. e vorba de acceptare si multa. dorinta de a cunoaste. si nu doar relatii intime, bautura si batai. crezi ca nu conteaza acele 70-80%? Scoate din "ecuatie" orice machiaj al ambelor sexe. ce persoana ar sta cu un orb, schiop si bubos? oricat de. bun/buna ar fi la limbaj si atitudine. nu merita sa iti risti un viitor cu un om. mai putin om. poti sa dai exemple ce persoane ar umbla cu ultimii oameni? Oricum ar fi 'pretextul'. cat de mult crezi ca se va mentine relatia? El nu e frumos. ea. ca orice om are. vise cu cineva mai. dragut, sa nu uitam pana la urma ca suntem oameni ce dorim si alte "bunuri" si nu doar ceea ce avem deja. daca ma intelegi

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Kiran):

Nu știu de ce te ataci ca și cum m-ai fi jignit sau ceva. Din partea mea poți sa te duci unde vrei cu tot cu părerea ta ca nu ma interesează și nu te urmăresc pe tine special sa îți comentez răspunsurile laughing
Ba sincer dacă tu stai sa o interoghezi pe aia cu cati a fost, ce a făcut, etc etc e ca și cum ai merge la piață în pana mea. Adică odată ce începi o relație cu una ar trebui sa o tratezi ca pe un nou început.
În fine, te-ai extins mult adică ai lungit subiectul inutil de mult adică ai făcut gargara laughing ( am citit ce ai scris, nu înțelege greșit )
N-am sa ating toate subiectele deoarece am prins mesajul tău dar referitor la un aspect... fetele vor sa te porți urat cu ele ( în limita bunului simt ) ca dacă ești super ok și le pupi în fund se plictisesc de tine și îți pleacă la altul cu atitudinewinking

| Kiran a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu m-am "atacat" sau sa te supar, pur si simplu mi s-a parut ciudat sa imi adresezi o "noua definitie" la ce am mentionat eu in ambele topice, desii eu mi-am expus doar parerea / sfatul.
Nu stiu exact cum sa-ti explic mai pe-ndelete. dar. cumperi un autovehicul. te intereseaza istoricul accidentelor, anul, nr. kilometrii, etc. te angajezi la o companie. te intereseaza mediul in care lucrezi, salariul, etc. te duci intr-o vacanta. te intereseaza preturile, locul de cazare, etc. Oriunde te intereseaza detaliile. dar la o viitoare relatie nu. ce logica ar avea? Nu stiu de tine domnule. dar consider ca nu toti ar aprecia sa iasa cu "noua iubita" in mall si sa se de-a 'nas in nas' cu fostul ei care, din motive numai de el stiute, doreste sa iti transmita spor la "largit", cum e sa o saruti pe unde a trecut "pitonul" altuia sau alte cuvinte josnice. (nu e neaparat sa fie o realitate asta, ci doar un posibil fir al viitorului) Ori il iei la bataie, ori nu il bagi in seama. dar un lucru e clar. o sa te afecteze si mai ales mandria, apoi probabil i-ai lua apararea iubitei tale cum ca el e un porc, apoi cu timpul va veti certa si o sa iti para putin rau de "noua" achizitie (vorbind la general, pot exista multiple alte posibile variante de intamplari). Si nu o interogheaza nimeni cine si ce a facut, e de datoria ta sa aflii cine si cum a ajuns persoana pe care o placi, te ajuta sa eviti enorm de multe alte. relatii in van.
Referitor la purtatul urat cu ele. vezi tu. e cu dus-intors. unele pot aprecia rautatea aia. altele nu. de unde au ele garantia ca. daca tu esti un "drac" acum inainte de relatie. dar cum va fi respectivul cand vom fi relatie? o fi un "inger"?
Presupun ca nu esti tocmai o persoana foarte. intelegatoare (ma refer cu o persoana pe care o placi) (propun sa nu mai facem off-topic, daca doresti sa discutam, PM laughing )

| iKOSTIN a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar eu merg la sala de ceva ani buni și femeile sunt cu radarul pe mine peste tot. Concluzie ocupate si de fizicul tau sa fie la fel de frumos precum interiorul ala frumos cu care te lauzi.