| Mihai_Grad_1986 a întrebat:

Buna ziua

De curand incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult ca trebuie sa trec la urmatorul nvel din punct de vedere a relatiei mele cu iubita mea asa ca m-am hotarat de curand ca doresc sa o cer de NEVASTA si sa ii dovedesc ca o Iubesc mult.

De ceva vreme imi spune ca doreste sa facm nunta si sa devenim o familie fapt care imi ofera cetitudinea ca acum este momentul potrivit pentru a o cere.

Am uitt sa mentionez ca am varsta de 28 ani iar ea cu un an mai mica, ne cunoastem de multi ani ins abia de 2 ani avem o relatie concreta intre noi doi.

Apelez la voi cei care ati mai facut cereri in casatorie si ati fost inevitabil in ipostaza ca trebuie sa cautati idei si modalitati inedite de a o cere in casatorie pe iubita voastra

Va rog sa-mi spuneti / indrumati spre idei cat posibil de originale sau frumoase din care sa ma inspir si sa pot face si eu acest pas

Mai doresc sa mentionez ca desi lucram amandoi de la 8 pana la 18 restul de timp il petrecem impreuna si nu cred ca am foarte mult timp sau spatiu(locuim in garsoniera) pentru a planui sau organiza la telefon sau diferite decoruri.

Am nevoie de o idee sau sa-mi aratati/povestiti cum ati facut voi sau cum ar trebui sa procedez eu.

Multumesc celor care au rabdare si au citit toate aceste randuri si trimit un raspuns

Răspuns Câştigător
| RafaellaR a răspuns:

Buna...
Daca are o fire mai copilaroasa eu asi spune sa o ceri cum m-a cerut sotul meu pe mine (am24) a venit cu un ursulet urias de plus si niste bomboane milka (preferatele mele)) si ursuletul aveam si un tricou frumos cu un buzunarel iar el mi-a zis sa bag mana acolo si era un bilent in care scria "WILL YOU MARY ME?" si in timp ce eu citeam el se aseza in genunchi si a scos inelul...
Daca e o femeie care iubeste mult bijuterile ti-as sugera sa mergi si pe langa inel sa ii cumperi si un lantisor de exemplu cu o inimioara (de ala in care poti pune foaie(poza) si sa pui in el un bilet cu un text de dragoste... daca vrea sa se casatoreasca cu tine....si cand il pui la gat o pui sa-l deschida iar in timp ce citeste scoti inelul
Funda? :*winking
Succes

| Mihai_Grad_1986 explică (pentru RafaellaR):

Multumesc de incurajare si de idee

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

"doresc sa o cer de NEVASTA si sa ii dovedesc ca o Iubesc mult."
Se leagă una de alta?
Am trecut doar să întreb.

| Mihai_Grad_1986 explică:

Mersi ca ma corectezi

| Mihai_Grad_1986 explică:

Alte opinii, solutii, idei?