| Andrei1989 a întrebat:

De curand prietena mea si-a inceput viata sexuala cu mine.Totul a fost ok la inceput.Am facut-o de 2 ori fara prezervativ.Prima oara dupa ce mi-am dat drumul(nu in ea) am fost la baie am facut dus, m-am spalat foarte bine. A doua oara cand am continuat tot fara prezervativ am observat pe la mijlocul actului, o chestie transparenta sau albicioasa nu stiu cum arata ca nu s-a vazut foarte bine, se poate sa fie lichidul acela de preejaculare nu era mult Chiar foarte putin aproape insesizabil, dupa 5 minute mi-am dat drumul(nu in ea)Ma gandesc sa nu fi facut o prostie.Acum in a doua zi dupa ce am facut-o mi-a spus ca i-a curs un lichid maroniu deschis si are dureri abdominale. Ce cauze pot fi? Va rog ajutati-ma.Va multumesc.
PS:Trebuie sa ii vina ciclul in perioada aceasta pe 14 sau 15 iunie.

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sunt sigură că eşti conştient că ai riscat, sau cel puţin asta sper. Dacă îi va veni menstruaţia, nu mai faceţi niciodată greşeala asta! Folosiţi prezervativul! Lichidul maroniu este din cauză că trebuie să îi vină menstruaţia, ÎNSĂ există şi riscul ca acesta să fi apărut din cauza faptului că s-a fixat sarcina în uter. Dacă nu îi vine menstruaţia, numără 21 zile de la actul sexual neprotejat şi cumpăraţi un test de sarcină pe care este de preferat să îl facă cu urina de dimineaţă pentru acurateţea acestuia. Baftă şi aveţi grijă!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Andrei1989,
Dacă e deschisă la culoare este vorba de secreţia apărută în urma fixării sarcinii în uter. Test peste 21 de zile! Neapărat!

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
Depinde cand ati avut kontactele sexuale. daca s-a intamplat acum 2 saptamani de exemplu,acel lichid maroniu poate fi o insemnare,adica o pata mica de sange,cu care este femeia "instiintata"ca e insarcinata,ori daca pata ia aparut azi,inseamna ca se apropie menstruatia, de aia are si dureri abdominale, asa ca nu va faceti grijihappy.mai bine va protejati.te pup

| necunoscut22 a răspuns:

Prietene sfatul meu e sa mergi cu prietena ta la doctor si sa va convigeti singuri, daca zici ca tai dat drumul in ea de 2 ori e posibil sa ramana gravida si ca tu sa devi tatic daca ai facut sex neprotejat si prietena ta nu a luat anticopceptionale inaintea actului sexual.Daca prietena ta i va veni ciclul pe data scrisa de tine nu ai dc sa te temi bine poate intarzia o zi sau doua dar sfatul meu e sa iei un test de sarcina pr tale si asa te vei convinge.Durerile abdominale la o fata in generral vin de la mentruatie cred. Sfatul meu e sa faci sex protejat daca nu vrei sa devi tatic, cu timpul vei afla un raspuns concret. Dami funda.

| Mirel_8882 a răspuns:

Probabil a iesit cateva pete de sange si s-au amestecat cu lichidul vaginal din timpul actului sexual! se leaga

| Melissa_5072 a răspuns:

Stiu ca toata lumea iti spune sa stai linistit, dar cel mai bine e sa iei un test de sarcina, sau chiar doua. Numai dupa aceea puteti sa stati amandoi linistiti. Stiu ca pare totul sigur pentru ca tu crezi ca ai avut grija, dar cand nu folosesti metode contraceptive, nu poti sa dormi linisit.

| Kida20 a răspuns:

Andrei,trebuie sa ai grija cu lichidul seminal. Daca ai ejaculat inainte, pe canal au ramas spermatoizi dar daca zici ca ai fost la baie, probabil au murit prin intermediul apei sau urinei.
Te sfatuiesc ca macar timp de cateva saptamani sa folosesti prezervativul.Asta daca vrei ca prietena ta sa doarma linistita si sa nu se gandeasca "daca am ramas insarcinata, daca a lasat in mine. daca" si tu la fel.Mai tarziu cand o sa aiba incredere 100% sunteti liberi sa faceti ce vreti in viata privata dar deocamdata asta e sfatul meu.
In ceea ce priveste lichidul maroniu, poate avea si o infectie, mai ales daca acea substanta are un miros neplacut.de asemenea e posibil ca dupa acel prim contact sexual sa fi intervenit mici probleme(nu grave) in legatura cu corpul ei.E normal sa intervina anumite schimbari dupa ce iti pierzi virginitatea. Daca nu dispare problema, cel mai bine ar fi sa consulte un doctor.

Incearca sa fii alaturi de ea acum, are nevoie de tine dar tu din cat vad esti dispus sa o ajuti si e clar ca tii la ea.Succes si app. daca o sa ii intarzie ciclul o saptamana sau doua sa nu va ingrijorati.E normal sa se deregleze ciclul menstrual dat. pierderii virginatatii.

All in all, relax and good luck.

| ofatanormala a răspuns:

Buna.Eu zic s nu te agiti deocamdata,e posibil acel lichid sa fie datorita menstruatiei,unor fete le mai curge acest lichid inainte de menstruatia propriuzisa,dar daca ii intarzie,sau acuza dureri puternice,eu zic sa faceti o vizita la doctor,e f important, indiferent de varsta, iar acolo doctorul a va spune exact ce are.multa baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza sa ii vina ciclul.lichiul acela curge cand iti vine ciclul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eug3n citeste din nou ce a scris.a scris ca nu si'a dat drumul in ea.lichidul acela e sange, apare in prima zi de ciclu.nu mai comenta daca nu stii despre ce e vorba

| Andrei1989 explică:

Este pentru prima data cand i-a aparut lichidul acela maroniu si se sperie.I-am zis ca este de la ciclul ca trebuie sa vina dar este pentru prima data cand ii apare si va dati seama cum se simte.

| Andrei1989 explică:

Acum am vorbit cu ea si mi-a zis ca secretia aceea a inceput sa devina mai deschisa la culoarea cum este culoarea pielii.Daca stiti, despre ce este vorba sa imi raspunde-ti.Va multumesc din nou.