| lol124356 a întrebat:

De doua zile am o scurgere vaginală rozalie (precizez ca am avut contact sexual neprotejat). Poate fi doar un semn ca sunt la ovulatie sau exista șanse sa fiu însărcinată? Dau funda! Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie sarcina, dereglare hormonala, inceput de menstra sau chiar o rana pe colul uterin, in urma infectarii cu HPV.
Te sfatuiesc aa mergi de urgenta la un ginecolog oentru investigatii medicale. Daca este rana pe colul uterin si nu este tratata din timp ( cauterizata ori criogenizata), poate sa dea in cancer uterin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Informatia oferita nu este suficienta si nici definitorie pentu a permite formularea un raspuns obiectiv care sa fie cert sau corect. Scurgerea respectiva in nici un caz nu poate fi apreciata sau considerata ca fiind un indicator al unei posibile sarcini viitoare. Multa sanatate!