| Biscuuiittee a întrebat:

Buna ziua! happy
Este un baiat in scoala, si imi place foarte mult de el happy. E diferenta de 3 ani intre noi :d. Din vara lui 2010 imi place de el straight face. Si ne-am inteles super bine; x Am fost impreuna in vara. Dar dupa au intervenit problemele oh go on.
Am rupt orice legatura cu el. Dar din iarna, a inceput sa-mi placa iar de el.straight face De curand, am fost cu el happy. Spunea ca ma iubeste, ca tine mult la mine. Si l-am crezut.Am acceptat pana la urma oferta. Nu puteam spune "Nu".
2 saptamani a mers foarte bine. happy. Pana cand, eu, am adus o colega de-a mea afara unde ieseam noi. El s-a indragostit de ea.Au fost impreuna, trebuie sa recunosc ca se iubeau. straight face. Dupa o saptamana, s-au despartit, iar el a vrut sa se impace cu mine.Afara se dadea la mine, chestii! straight face
Vineri cand am venit de afara, el a intrebat-o pe colega mea daca vrea sa fie din nou cu el! Ea logic ca a acceptat. straight face. Astazi am aflat si eu ca sunt impreuna, si m-am certat rau cu colega mea. straight face Am vorbit mai devreme cu el pe mess, si spunea ca se simte rau ca m-a pus in situatia asta, si ca nu stie pe care sa o aleaga. Daca ma alege pe mine se supara ea si daca o alege pe ea ma supar eu.Foarte corect de altfel! happy
Totusi, eu tin foarte mult la el.Si consider ca e si vina mea ca am chemat-o pe fata asta sa stea afara afara cu noi. Daca nu o chemam cred ca nu se intampla asta.Totusi,el este indragostit de o alta fata. A zis ca m-a iubit, dar acum o iubeste pe alta!
Eu, nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa ma impac cu el. straight face A zis ca ma iubeste dar mai mult o iubeste pe ea! straight face
Nu stiu ce sa mai fac. straight face. Va rog ma puteti ajuta? Fundita+vot.
Si va multumesc daca ati citit tot.

Răspuns Câştigător
| adriana996 a răspuns:

Cu placere.Totul ramane in mainile lui.Decizia este in mainile lui, nou-i poti impune pe cine sa iubeasca.Eu zic totusi sa nu ii mai zici nimic, sa-l lasi sa ia singur decizia chiar daca aceasta nu va fi in favoarea ta, nu trebuie sa te tii dupa el.Nu de alta dar l-ai face sa se creada super tare ca umblati aman2 dupa el.Trateaza-l cu indiferenta ca si cum te-ar durea undeva de el.Fa-l sa vada totusi ca daca o alege pe ea va pierde mult(pe tine), nu te umili in fata lui, nici sa nu mai vorbim.nu il ruga macar sa fii cu el. Daca te saluta il saluti, te intreaba ce mai faci, raspunde-i ca intre prieteni si nimic altceva, fa-l sa se intoarca la tine ( acum sau poate un pic mai tarziu) pe alte cai, fara sa ii cazi la picioare. Tu comb cu altu arata-i ca esti fericita si ca nu cazi jos chiar daca l-ai iubit. Daca te intreaba ce simti pentru el spune-i sincer ca il iubesti dar nu privesti in trecut si ca nu este singurul baiat din lume.

Succes cu toate! ciao! te-am pupat!

5 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Sincer, trimite-l naibii. Pentru că:
1. Nu e singurul băiat de pe lume.
2. E clar că indecizia asta nu aduce nimic bun.
3. Ai precizat că ţi-a spus că mai mult o iubeşte pe ea. De aici, ar fi trebuit să reiasă clar pe cine va alege.
4. Mai mult rău îţi faci ţie cu atâtea despărţiri, împăcări, certuri, etc. Lasă-i să fie împreună, să vadă şi prietena ta cum e să ai pe cineva ca el pe cap.
O să găseşti pe cineva mai bun.
Baftă! kiss

| kidda0kettamine a răspuns:

Deci si eu am trecut prin asta chiar anul asta sad
ne-am despartit dupa o luna jumate dar el la 3 ore dupa ce ne-am despartit imi zicea ca vrea sa ne impacam dar "nu are rost si oricum totul e din vina mea oh go on"
M`a facut sa ma simt vinovata degeaba si 3 luni am stat tot dupa el cu iluziile mele ca va veni inapoi, vom fi impreuna fericiti oh go on
Dar dupa vreo 3 luni am inceput sa il ignor happy Ma purtam de parca nu mai exista pentru mine, daca ma saluta il salutam dar mai mult de atat nu vorbeam devil Si ghici... A inceput sa se tina dupa mine, sa imi dea atentie mereu si era foarte frustrat ca a doua oara cand m`a intrebat daca vreau sa fiu cu el l`am refuzat rolling on the floor
Oricum inca il ignor si din fericire a aparut alt baiat care m`a facut sa il uit mai usor love struck acum sunt fericita cu celalalt iar "exul" e in lista de ignore blushing
Sper sa reusesti sa treci peste :*
Si nu e vina ta ca ai adus`o pe prietena ta afara oh go on
Din descrierea ta el este genu` care se tine dupa orice fata (scuze ca iti spun asta dar am stat o luna jumate cu unul la fel si stiu ce ii duce capu` oh go on)
Baftaa :*

| Sebypk360 a răspuns:

Se vede ca il iubeste pe acest baiat doar din faptul ca ai scris atat de mult despre povestea voastra big grin, dar sa stii ca ar trebui sa uiti incet incet de el, doar ti-a spus ca nu mai vrea sa fie cu tine si ca e cu alta fata... cel mai simplu e sa-l uiti si sa iti gasesti alt prietenwinking.(cine stie poate atunci isi va da seama ce a pierdut intrand in pamant de invidie, daca nu e un porc big grin...glumeam big grin) [stiu ca nu sunt prea bun la glume]

| roCSaNa_1422 a răspuns:

Daca te impaci c el tear putea insela/trada oricand.mai sunt multi baieti si mai buni ca el pe lume.Sigur unul din eu va fi al tauwinking

| Biscuuiittee explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri love struck
V-as fi dat tuturor fundita -,-