| mike98 a întrebat:

Eu cu prietena mea(virgina) am avut cateva momente doar ale noastre... ceva gen de 5 ori cu protectie...in rest...de fiecare data cand aveam chef...dar nu eram "pregatiti"...o faceam fara. Primele momente...insemnand primele 15 zile nu mi-am facut griji...ii venise ciclul normal...pe data de 13... ea a plecat pe 28 ...si in timpul ala am facut-o de mai multe ori fara protectie...dar nu am ejaculat in ea...si am fost atent sa fiu "curat" de fiecare data...acum i-a intarziat ciclul cu vreo 6 zile...dar a spus ca i s-a mai intamplat sa ii dureze si o luna si 10 zile...mi-e foarte teama sa nu fie insarcinata...(ea are 15 ani...eu 17)...si stiu ca nu sunt pregatit pentru asa ceva...si nici ea...ei nu i-a fost greata si nu a avut dureri...doar sanii spusese ca o dor...dar zice ca e aproape ca de fiecare data cand ii vine ciclul ...care sunt sansele sa fie insarcinata?
P.s. nu exista gand de avort sau alte proceduri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ati mai intretinut acte sexuale dupa ultima menstruatie nu ar trebui sa ai nici un motiv de ingrijorare. Menstruatia este garantia ca in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului deci nu exista nici posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini.De asemenea semnele premenstruale care au inceput sa-si faca simtite prezenta indica aparitia in scurt timp a unei noi menstruatii ceea ce exclude posibilitatea unei eventuale sarcini in ciclul menstrual actual. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pentru a nu mai avea grija unei sarcini este bine sa va protejati cand faceti sex.

| grab a răspuns:

Bai nu ati procedat prea bine, sincer. va rog eu si inca vreo cateva milioane de oameni patiti -> folositi protectie! happy