| 354 a întrebat:

inainte de a va cere sfatul,as vrea sa va rog sa nu jigniti,sa vorbim in limita bunului simt, va rog frumos! Deci am avut prieten 4 ani de zile,si abia acum a dat cartile pe fata,si mi-a zis ca niciodata nu a tinut la mine,si de fiecare data cand vroia sa scape de relatia noastra gasea un motiv banal,intotdeauna ma gandeam si imi ziceam in gandul meu oare de ce se desparte de mine din orice,am si pus aceste intrebari aici,si acum in sfarsit am aflat adevarul.Mi-a recunoscut ca ultima data cand s-a impacat cu mine, a facut-o doar pentru simplu fapt ca am trecut printr-o operatie si ii parea rau de mine,acum va intreb pe voi ce parere aveti,a-ti putea ierta faptul ca a-ti trait in minciuna alaturi de un om care nu avea nici-un sentiment? nici pe mine insumi nu ma pot ierta,am fost fericita,datorita unei minciuni, mi-am pierdut 4 ani din viata pentru ce.

Răspuns Câştigător
| k_7073 a răspuns:

Uita-l, sunt atatia baieti care ar muri pentru tine, sunt ferm convins de asta.
la inceput e mai dificil dar vei trece peste asta, cu totii am trecut prin astea
succes, te pup

13 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu i-as putea-o ierta.
Stiu, e dureros, dar nu iti mai ramane decat sa incerci sa treci peste si sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.
Toti avem momente mai grele, important e sa invatam sa le depasim.

| Isabellpink a răspuns:

Doamne nu pot sa cred ce om ...eu cred ca a tinut la tine daca ati fot impreuna 4 ani dar poate incearca sa se minta pe el ca nu a fost asa. Sincer nu stiu cum poate un om care nu tine la tine sa stea 4 ani cu tine fara sa iti impartaseasca aceleasi sentimente ..cred ca minte :*

| Rebecca009 a răspuns:

Te-a folosit pentru sex. Scurt, si la obiect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o mica parte din vina este si a tatongue Nu cred ca abia dupa 4 ani ai observat faptul ca el nu era "nebun" dupa tine. Greseala ta este probabil ca nu ai luat atitudine inca de prima data cand ai vazut ca el cauta un motiv banal de cearta/despartire.
Acum faptul e deja consumat.Ti-ai pierdut 4 ani din viata langa un tip( care probabil si-a pierdut cei 4 ani cu mai multe tipe, din moment ce tu i-ai fost idiferenta), dar ai invatat din ei(sper). Pe viitor fi atenta sa nu faci aceiasi greseala, rupe legatura cu baiatul asta si cauta ceva mai bun pentru tine. Nu ai nevoie de cineva care sa stea cu tine din mila.

| 354 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, o parte din vina o am si eu ca nu am luat atitudine pentru ca am simtit ca nu tine la mine!

| Demonull a răspuns:

Totusi,eu cred ca 50 % din partea ''nu am tinut la tine chatterbox este total eronat. daca nu ar fi tinut la tine macar cat e negru sub unghie, se despartea de tine dupa cateva luni.un an maxim.A tinut si el fii sigura dar probabil nu la fel demult cum ai tinut tu, orgoliul probabil nu il lasa sa recunoasca,(spun asta pentru ca si eu am o mare problema cu acest orgoliu) dar viata merge inainte si tu iti vei gasi fericirea alaturi de altcineva, nu are rost sa cazi in depresii!

| rousz a răspuns:

Hey! sa-ti spun parerea mea : eu nu pot sa cred ca exista oameni fara suflet! Cred ca acest baiat a tinut la tine, m-i se pare ceva inuman, ceva de nedescris, ca cineva sa stea cu tine 4 ani si sa nu iubeasca, nu cred asa ceva. Poate ca este altceva in sufletul lui si nu vrea sa-ti spuna, deci pe bune 4 ani sa stea cu tine decat de flori de mar? nu cred, gandeste-te ok nu este o viata, dar nici cateva luni sa zici, e ceva timp 4 ani si sincer nu cred ca astea au fost sentimentele lui fata de tine! cred ca se ascunde sau ca nu stie ce vrea, oricat de rea ar fi o persoana, exista ceva bun in ea intotdeaunawinking ok nu l-as ierta normal pentru ca, spunandu-ti aceste vorbe te-a ranit mai mult decat pe orice, Daca acest baiat te-a facut fericita si ai vazut aceeasi fericire si pe chipul lui, inseamna ca ori stie sa joace bine teatru ori aceasta relatie cu timpul l-a plictisit si iubirea s-a dus treptat! Oricum iti spun ca, imi imaginez ce rau iti este acum 4 ani de zile sa stai cu cineva si dupa sa-ti spuna asemenea vorbe, e greu oribil de greu! Scumpo, baieti sunt peste tot, nu esti nici prima nici ultima fata careia ii se intampla asemenea, am trecut si eu prin multe, important este sa treci cu, capul in sus, sa fi indiferenta la comentariile celor din jurul tau si sa fi tare! iti urez mult succes

| PsihinG a răspuns:

Nu are rost sa te necajesti pentru ce a fost, mai ales daca ai trait si clipe fericite,
Intotdeauna trebuie sa invatam din trecut pentru a nu mai repeta aceleasi greseli in viitor.
Sincer nu cred ca fostul tau prieten a stat cu tine 4 ani fara sa aiba nici un sentiment de iubire fata de tine.
Lasa trecutul in urma si fa-ti un viitor asa cum ti-l doresti tu.

| k_7073 a răspuns:

Isabellpink e o "desteapta"
sunt sigur ca nu minte (sunt barbat ar trebui sa il inteleg), nu iti fa iluzii.
Important e ca te ai simtit bine 4 ani chiar daca esti putin dezamagita la sfarsit.
Oricum sunteti tineri si mai ai timp sa-l gasesti pe dl.perfect

| 354 explică (pentru k_7073):

Foarte putin am fost fericita, mai mult m-a chinuit, m-a facut sa sufar!

| 354 explică (pentru k_7073):

Multumesc mult, din suflet pentru incurajari!

| k_7073 a răspuns (pentru 354):

A fost placerea mea

| k_7073 a răspuns (pentru 354):

Uita-l, sunt atatia baieti care ar muri pentru tine, sunt ferm convins de asta.
la inceput e mai dificil dar vei trece peste asta, cu totii am trecut prin astea
succes, te pup

| nac98 a răspuns:

Nu-l ierta..Intr-un fel te-a luat de proasta.big grin