| PisSsicutTtzza a întrebat:

Intrebarea mea..am 16 jumate si am o relatie de un an cu un baiat de 22 de an...parintii mei stiu si au fost deacord.O relatie perfecta:*:*:*Acum o saptamana i.am zis mamei mele(doar ei pentruca omu cu care sta ea nu e tatal meu natural)pe moment a zia ca asta e...s.a intamplat dar a doua zi a zis ca se duce la politie... daca eu nu am fost obligata si a fost de buna voie,politia poate sa il bage la inchisoare? daca si eu si prietenul meu dam declaratie ca nu am fost obligata si ca am facut de buna voie si ca ma iubeste, politia ii poate face ceva? raspuns urgent.multumesc!:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,daca ai depasit 16 ani si a fost de buna voie nu

| mihai69 a răspuns:

Și dacă se duce la poliție, ce? are dovezi că te-ai culcat cu tipul? Hai să fim serioși!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a facut sex cu tine si tu ai fost de acord, el tot va primi o pedeapsa mare pentru ca tu ai fost minora, deci este corupere de minori.

| PisSsicutTtzza explică:

Interfectorem,am mentionat ca avem o relatie de un an, o relatie minunata de care ambele familii stiu iar ce a fost a fost de buna voie!

| PisSsicutTtzza explică:

Mihai,ma poateducela ginecolog si cere dovada acolo

| klau074 a răspuns (pentru PisSsicutTtzza):

Da, te poate duce la ginecolog dar nu are cum sa dovedeasca ca ai facut cu el laughing)

| PisSsicutTtzza explică:

Klau075,intrebarea e daca il poate condamna politia

| Interfectorem a răspuns:

Deci să înțeleg că ați făcut sex? Nu ai detaliat bine.
Păi... omul are 22 de ani iar tu 16, se consideră pedofilie și este pedepsită conform legii.

| Catalinutz69 a răspuns:

Din cate stiu ai voie sa faci daca ai peste 16 ani si nu depui plangere nu pateste nimic