| zRn5 a întrebat:

Bună ziua! La administrarea pilulelor anticoncepționale Logest este necesară pauza de 7 zile după terminarea primei folii?
Sunt protejată și în timpul pauzei?
Dacă am scăpat o pastilă și am luat-o pe următoarea există vreo problemă atât timp cât iau zilnic, la oră fixă? La terminarea foliei voi mai lua încă una din următoarea ( în completare pentru cea lipsă ) pentru a avea luate fix 21, cu tot cu cea scăpată.
O zi minunată!

1 răspuns:
| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Este necesara pauza intre foliile de contraceptive. Pentru mai multe detalii si informatii, vorbeste cu ginecologul tau