| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua la toată lumea!
Astăzi vin cu o întrebare mai picanta sa zic laughing

Dragi femei, in special bărbați, cat de mult va gândiți la sexul cu partenerii/partenerele vostri/voastre?
Cei ce au relație de mult timp.
Mai sunt momentele intime atat de aprinse?
Aveți momente in care vi se întâmplă sa va gândiți fara un motiv la un moment intim care va plăcut, o expresie facuta de partener in act, un sentiment ce l-ați resimțit?

Sau sunt unica care are momente de ii vine momente de genul si zâmbește a prost laughing

11 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Sunt lucruri pe care nu le poti uita niciodata. Farmecu e clar ca se stinge in timp, dar aici apare provocarea: sa stii cum sa mentii interactiunea cu celalalt si prin prefacatorie, ci pentru ca simti ca persoana aia e atat de speciala.

Picatura aia afectiune, momentele de intimitate, surprizele etc., pot mentine flacara aprinsa. Si daca e o relatie reala, pe masura ce trece mai mult timp, cu atat va fi mai dificil sa te desparti de persoana aia, chiar si daca nu mai ai focul ala de sex. Te leaga tot mai multe lcruri, amintiri, gesturi simple care inseamna mult.

Poate ca asta e cheia pe care o ignoram uneori, ca nu trebuie sa fie mereu intensitatea din primele luni. Cand simti ca totul s-a terminat, ca te-ai plictisit, inseamna ca tot ce a contat si ati construit a fost doar partea erotica.

| Hammurabi a răspuns:

Normal că sunt și momente deosebite care îți rămân în minte și la care te gândești involuntar uneori.
Că doar nu-ți șterge nimeni memoria. laughing (mă refer la cei până în 45 - 50 de ani, că mai târziu, probabil, nu mai poate nimeni garanta laughing )

| iulia0514 a răspuns:

Da tot timpul deși suntem căsătoriți de 12 ani happy după părerea mea e ceva normal sa te gândești la asta! De multe ori sunt mult mai aprinse ca la începutwinking

| Hypefox a răspuns (pentru iulia0514):

Asta mi se întâmplă, ma gândesc si mai intens ca la început si tare ma intreb oare ce o fi in mintea lui, oare se gandeste si el sau are momente preferate de nunle poate uita si ii vin in minte asa cum imi vin si mie? Etchee hee
Noi nu discutam despre chestiile astea, dar le simțim la maxim asta e clar laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru Hypefox):

De ce nu discutați? E ceva normal sa discutați despre acele momente cu siguranță ai sa fi uimită ca și el se gândește la asta!

| Emma30555 a răspuns (pentru iulia0514):

Puțin mister aduce lucruri bune în relație. Dacă chiar discuți orice își cam pierde farmecul. Despre emoții e bine sa le mai simți dacă le discuți parca își pierd din intensitate

| iulia0514 a răspuns (pentru Emma30555):

Dacă tu nu îi spui partenerului ce-ți dorești sau ce-ți place el de unde sa știe e valabil și în cazul bărbaților trebuie sa vorbiți deschis despre ceea ce va doriți ca altfel unul va fi tot ce nesatisfăcut!

| Emma30555 a răspuns (pentru iulia0514):

Când ai o problema sau o nemulțumire poți sa discuți sau sa l aduci unde vrei tu prin diferite tactici. Dar când totul este bine e loc și de puțin mister, nu poți sa discuți absolut tot fiindcă un partener nu e psihologul tau.

| iulia0514 a răspuns (pentru Emma30555):

De acord dar pentru o viață intimă satisfăcătoare trebuie sa comunicați ca altfel riscați ca unul dintre voi sa rămână nesatisfăcut!

| Bogdanel27 a răspuns:

Și noi ne gândim și de multe ori chiar venim acasă și îmbunătățim acolo unde mai este loc, de multe ori nici nu apucam să luăm cina și suntem in dormitor"și nu numai"

| Stonehard a răspuns:

Normal ca ma gandesc la vremurile bune, in care faceam sex foarte bun. La noi din pacate nu mai sunt momente aprinse...sau sunt, dar foarte rare. Noi suntem impreuna de 16 ani.