| Davidoaia a întrebat:

Buna Ziua la toti! happy. Deci in primul rand as vrea sa spun ca nu credeam vreodata sa ajung sa pun astfel de intrebari dar, iata ca varsta imi aduce si astfel de probleme oh go on. De prin ianuarie am cunoscut pe internet o fata din oras la mine care, dupa vreo cateva saptamani in care ne-am cunoscut mai amanuntit mi-am dat seama ca este cea mai potrivita fata pentru mine care am intalnit-o vreodata, si asta luand in considerare si faptul ca eu sunt mai pretentios din fire de asta pan acum am avut atatea prietene incat am atins nivelul minim, maxim laughing, si modelul de fata pe care as vrea sa o am langa mine este : Sa fie frumoasa [ceea ce nu e prea greu oh go on aproape toate fetele in ziua de azi sunt frumoase ] sa fie desteapta, inteligenta, si aici nu ma refer neaparat sa aiba carnetul la linie, [desi ar fi indicat big grin] dar sa aiba o gandire potrivita, adica sa fie matura fara fite etc, nah. nu e cazul sa intru in detalii,, sa fie cuminte, si la propriu si la figurat daca se poate big grin, si mai nou sa fie cat de cat credincioasa, intr-un cuvant sa fie asa cum trebuie sa fie orice fata, om happy. Si ea s-a nimerit sa fie exact asa :X, dar dupa ce mi-a promis o intalnire care parca nu mai venea, mai era si faptul ca nu stiam cum sa fac, sa ii zic ca tin la ea si ca is inebunit dupa ea sad. Mentionez ca pe cat de perfecta o credeam eu cam acceasi parere avea si ea despre mine, adica una dintre cele mai bune pe care le poate avea despre un baiat happy, si cum spuneam intr-o seara din greseala i-am spus tot straight face, A ramas cam blocata, apoi incerca sa ma convinga ca ceea ce simt eu nu e dragoste, etc, si nu stiam de c eface asta, iar pana la urma mi-a spus ca urmeaza in cateva zile sa fie cu un baiat care insista pe langa ea de cateva luni, si pe el il cunostea in realitate, fiind prieteni de ceva timp, si practic sansele mele erau una la un milion laughing, si mi-a mai spus ceva, Mi-a spus ca are tot respectul pentru mine, ca sunt un baiat cum rar mai gasesti, etc, [doar cuvinte extrem de frumoase ] dar ca nu simte nimic pentru mine sad. Adica inteleg ca deja se indragostise de acel baiat cu care urma sa fie in cateva zile, dar OARE POTI SA SPUI ASA CEVA DESPRE UN BAIAT, APOI SA ZICI CA NU SIMTI NIMIC PENTRU EL? cam aceasta este intrebarea mea, Cum este posibil? As vrea sa stiu parerea voastra si ma adresez mai mult fetelor, ca ele sunt mai sensibile si sentimentale [marea majoritate laughing] si as vrea sa imi raspundeti cat mai detaliat, sau poate chiar sa povestiti din experientele proprii happy Va multumesc anticipat! si cel mai bun raspuns primeste funda, desi ar trebui sa o faceti in primul rand pentru a ajuta un prieten aflat la nevoie happy. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| username6636 a răspuns:

Buna!
Deci. sa inteleg ca fata de care vorbesti o cunosti doar prin intermediul networking, nu v-ati intalnit niciodata, nu?
Ok. din cate ai scris tu, inteleg ca ti-a dat impresia ca si ea te place. Daca vorbeste cu tine pe internet, dar nu te cunoaste, inseamna ca totusi e ceva, pentru ca o fata care nu simte nimic pentru un baiat nu i-ar da nicio atentie. Probabil ca este timida, si nu stie cum sa isi exprime sentimentele. La descrierea pe care ai facut-o, crede-ma, se potriveste perfect si timiditatea. Si eu am patit o data aproape la fel ca tine. Era un baiat de care imi placea (trebuie sa recunosc ca noi ne cunosteam faca to face), si vorbeam cu el toata ziua pe mess. O data a mi-a scris ca el crede ca sunt persoana ideala pentru el, ca sunt inteligenta, frumoasa, perfecta pentru el, si ca ar trebui sa fim impreuna. In momentul acela m-am blocat, m-am speriat foarte tare, desi pana atuni tot speram ca el sa-mi spuna ca ma place. In acel moment i-am spus ca am pe cineva, si ca nu pot fi cu el, chair daca este un baiat minunat. Atunci sunt sigura ca s-a simtit ingrozitor si mi-a spus un simplu "ok" si s-a deconectat. Zlele urmatoare ne tot intalneam accidental, ne spuneam un simplu "Buna! " sau "Ce faci?" si ne vedeam de drum. Eu eram tot timpul online pe mess, el nu se mai conecta deloc. Am regretat enorm ca l-am refuzat in ziua aceea. tot speram sa ma mai intrebe o singura data. dar nu ma mai intrebat niciodata. Intr-o zi l-am vazut stand la coada la un magazin. Pana la urma, intr-o zi, mi-am facut curaj si l-am sunat sa-i spun ca de fapt, in ziua in care l-am refuzat il mintisem ca am pe cineva, si ca el este singurul la care ma gandesc, singurul perfect pentru mine. De aici nu mai are rost sa te plictisesc, pentru ca ne indepartam de subiect.
Deci... probabil ca fata de care vorbesti tu a nascocit povestea cu celalalt baiat doar din timiditate. sau poate ca vorbeste serios.
Mai cere-i o data sa va intalniti. Incepe prin a fi doar amici. Apoi incearca se te apropii de ea din ce-n ce mai mult, sa-i vorbesti frumos. ma rog. stii cum. Vezi cum vor decurge lucrurile, poate ca v-a prinde curaj si va recunoaste ca te place.
Mult succes si. sper ca ti-am fost de folos cat de cat!
Bye!

| Davidoaia explică (pentru username6636):

Nu pana la urma ne-am intalnit, si sunt vreo 4 luni de cand ne-am intalnit si tot la fel de bine ne intelegem happy deci, daca era sa isi schimbe parerea dupa intalnire, m-ar fi inlaturat, asa ca m-am descurcat bine happy

| username6636 a răspuns (pentru Davidoaia):

Atunci esti pe calea cea buna! Continuati sa va intalniti. Din moment ce nu te-a inlaturat, inseamna ca te simpatizeaza.ca prieten sau poate mai mult. :-)
Succes!

| Davidoaia explică (pentru username6636):

Multumesc, foarte frumos raspunsul, si chiar de ajutor, dar as fi preferat si as prefera sa continui povestea tabig grin te-ai oprit exact cand era suspansul mai mare waiting phbbbbt, deci te rog [-o< ( happy. si, NU, nu m-a mintit, chiar are prieten sad

| username6636 a răspuns (pentru Davidoaia):

. Ok. Dupa ce i-am spus ce simt pentru el cred ca s-a simtit cam. stingher thinking sau... nesigur. si a spus ca el nu stie ce sa zica. Eu mi-am cerut scuze pentru ziua in care l-am refuzat si i-am spus ca daca intre timp a gasit pe altcineva sa- mi spuna, pentru ca avea tot dreptul sa priveasca inainte din momentul in care l-am refuzat. El mi-a spus ca nu are pe altcineva. dar ca nu stie cum sa reactioneze, la ce sa se astepte. I-am spus ca de data asta nu mai dau inapoi si ca sunt sincera cu el, dar vreau o relatie care sa decurga incet. Atunci a priceput ca de data asta sunt hotarata si de atunci suntem impreuna :-D. ( Imi pare rau. credeam ca te-a mintit. Dar nu renunta. Daca esti asa convins ca e perfecta pentru tine, continua. Nu se stie niciodata ce se poate intampla, corect?) Inca o data, Succes!

| Davidoaia explică (pentru username6636):

Multumesc big hug :* asa sper si eu day dreaming oricum daca nu ajunge sa se marite cu acest baiat [ea are aproape 19 ] si o sa se desparta vreodata de el, am sa ii mai spun odata ce simt, si am sa o intreb daca vrea sa fim impreuna day dreaming, o consider fata ideala pentru mine :X, pana atunci am sa raman cu ea la stadiul de prieteni, ca nu e frumos sa te bagi peste altciineva, si de atunci i-am mai spus de nenumarate ori cat de mul o plac si o apreciez, si nu cred ca e prea bine, ca nu stia ce sa raspunda, si incerca sa schimbe subiectul sad... Dar speranta moare ultima! happy

| username6636 a răspuns (pentru Davidoaia):

N`ai pentru ce! big hug Stai linistit! Cum ai spus, speranta moare ultima!

| username6636 a răspuns (pentru username6636):

Iti multumesc pentru fundita! >big grin

| Davidoaia explică (pentru username6636):

Cu placere >:d

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa zica ca are un respect special pentru tine ca esti un baiat deosebit si putini sunt ca tine dar daca nu tine la tine macar stii ca apreciaza actitutinea pe care o ai si nu esti nesimtit ca alti baieti. Chiar daca nu te place pe plan sentimental vei avea alta ocazie sa fi cu una mult mai speciala fata de aceasta fata.

| JaneEyer a răspuns:

Probabil ca tine la tine ca la un prieten foarte bun.Cum baietii din ziua de azi sunt majoritatea nesimtiti, probabil ca ea te.a considerat altfel decat ceilalti baieti si ca te considera mai de treaba...Si sigur in afara de ea exista acolo undeva o fata speciala pe care o sa o iubesti...nu inseamna ca daca fata asta nut e place e sfarsitul lumiilaughingSper ca te.am ajutat:*

| Davidoaia explică (pentru JaneEyer):

Multumesc :*, M-ai ajutat happy

| petertb a răspuns:

Ma, deci fata are totala dreptate.in primul rand nu trebuie sa-i zici toate alea, sin al doilea, de la un moment chestia asta cu frumoasa, desteapta etc devine obsesie. fata potrivita pentru tine nu e una perfecta ci una cu care "sa fii compatibil", sa va completati unul pe celalalt. fata asta, ar putea fii chiar cea mai buna prietena pe care ai putea o avea vreodata. si subliniez "prietena" daca stii cum sa te comporti cu ea.mult noroc la fete si cel mai important
ASCULTA-TI INIMA.baftawinking

| uknownvirus a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa zic.nu prea cred ca nu simte nimic pentru tine numai ca, vezi tu ea s-a indragostit de altcineva, iar in legatura cu povestea me de dragoste nu prea am ce sa zic. intr-adevar imi place mult de un baiat dar nu prea stiu daca ma place uneori imi da semne ca m'ar placea alteori nu eu cred ca i'am dat semne ca il plac dar nu stiu ce sa mai zic unele fete din clasa zic ca ne sta bine impreuna dar ma rog sper ca te'am ajutat