| Davidoaia a întrebat:

Buna Ziua la toti! happy. Deci in primul rand as vrea sa spun ca nu credeam vreodata sa ajung sa pun astfel de intrebari dar, iata ca varsta imi aduce si astfel de probleme laughing. De prin ianuarie am cunoscut pe internet o fata din oras la mine care, dupa vreo cateva saptamani in care ne-am cunoscut mai amanuntit mi-am dat seama ca este cea mai potrivita fata pentru mine care am intalnit-o vreodata :X, si asta luand in considerare si faptul ca eu sunt mai pretentios din fire de asta pan acum am avut atatea prietene incat am atins nivelul minim, maxim laughing oh go on, si modelul de fata pe care as vrea sa o am langa mine este : Sa fie frumoasa [ceea ce nu e prea greu aproape toate fetele in ziua de azi sunt frumoaseoh go on ] sa fie desteapta, inteligenta, si aici nu ma refer neaparat sa aiba carnetul la linie, [desi ar fi indicat big grin] dar sa aiba o gandire potrivita, adica sa fie matura fara fite etc, nah. nu e cazul sa intru in detalii,, sa fie cuminte, si la propriu si la figurat daca se poate laughing big grin, si mai nou sa fie cat de cat credincioasa, intr-un cuvant sa fie asa cum trebuie sa fie orice fata, om. Si ea s-a nimerit sa fie exact asa :X, dar dupa ce mi-a promis o intalnire care parca nu mai venea, mai era si faptul ca nu stiam cum sa fac, sa ii zic ca tin la ea si ca is inebunit dupa ea. Mentionez ca pe cat de perfecta o credeam eu cam acceasi parere avea si ea despre mine, adica una dintre cele mai bune pe care le poate avea despre un baiat happy, si cum spuneam intr-o seara din greseala i-am spus tot, A ramas cam blocata, apoi incerca sa ma convinga ca ceea ce simt eu nu e dragoste, etc, si nu stiam de ce face asta, iar pana la urma mi-a spus ca urmeaza in cateva zile sa fie cu un baiat care insista pe langa ea de cateva luni, si pe el il cunostea in realitate, fiind prieteni de ceva timp, si practic sansele mele erau una la un milion sad, si mi-a mai spus ceva, Mi-a spus ca are tot respectul pentru mine, ca sunt un baiat cum rar mai gasesti, etc, [doar cuvinte extrem de frumoase ] dar ca nu simte nimic pentru mine. Adica inteleg ca deja se indragostise de acel baiat cu care urma sa fie in cateva zile, dar OARE POTI SA SPUI ASA CEVA DESPRE UN BAIAT, APOI SA ZICI CA NU SIMTI NIMIC PENTRU EL? cam aceasta este intrebarea mea, Cum este posibil? As vrea sa stiu parerea voastra si ma adresez mai mult fetelor, ca ele sunt mai sensibile si sentimentale [marea majoritate ] si as vrea sa imi raspundeti cat mai detaliat, sau poate chiar sa povestiti din experientele proprii Va multumesc anticipat! si cel mai bun raspuns primeste funda, desi ar trebui sa o faceti in primul rand pentru a ajuta un prieten aflat la nevoie. Va multumesc!happy

PS: Pan la urma dupa ce a dat de inteles ca nu se mai poate o intalnire deoarece avea prieten iar eu o placeam, pana la urma ea a solicitat o intalnire fiind curioasa in a ma cunoastehappy, si, ne-am intalnit big grin

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

E o mica, mare diferenta, ceea c simte ea pentru tine din cate mi.ai zis tu, e compasiune, respect dar nu dragoste.(unde dragoste nu e nimic nu e)sunt 2 lucruri diferite ca d la cer la pamant,te admira pentru c esti,pentru cum esti,pentru cum se simte ea cand e cu tine, dar nu te poate iubi, nu te vede ca p un iubit.mi.sa intamplat asta,iar eu gandeam ceva d genul,,e un baiat foarte special,foarte bun,dar nu il vreau ca iubit,da imi doream foarte mult sa ramanem amici, buni amici,, asa gandeam eu atunci. sper ca te.am ajutat.bafta

| Davidoaia explică (pentru underground05):

Adevarul e ca e tare complicat rolling eyes... creed ca fetele sunt mai sentimentaliste, noi baietii poate nu intelegem sad

| underground05 a răspuns (pentru Davidoaia):

Da ai perfecta drepate sunt unele lucruri p care voi baietii nu le intelegeti! dar sunt si unele lucruri p care puteti sa le intelegeti dar nu vreti asa e firea omului, ciudati baietii astia!

5 răspunsuri:
| haruharu a răspuns:

E o poveste putin trista, dar e un lucru bun ca e admira si ar fi dragut daca ati ramane prieteni.si da majoritatea fetelor sunt sentimentale unii dintre voi chiar nu pot intelege asta si precizez inca odata doar unii... Ceea ce vreau sa zic eu e ca am dat numai de insensibili, neglijenti si nepasatori, ma gandesc ca n am gasit pe nimeni care sa mi placa in adevaratul sens al cuvantului.ori.nu i momentul.sau poate ca asa vrea Dumnezeu.nu stiu

| Davidoaia explică (pentru haruharu):

E o poveste trista, dar,,,, poate va avea un final fericit happy

Poate nu stii unde sa cauti, sau "ce sa arati " pentru a avea si tu parte de astfel de baieti sad

| haruharu a răspuns (pentru Davidoaia):

Da.cine stie