| adelaide19 a întrebat:

Bună ziua! Luna acesta am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu atât în zilele cu fertilitate scăzută, cât și medie. Menționez ca el a ejaculat în mine de mai multe ori. Ultimul ciclu menstrual l am avut pe data de 11 noiembrie și de atunci pana acum nu a mai venit menstruația. Ideea este ca am simptome de sarcina însă momentan testele au ieșit negative. Exista posibilitatea sa fiu însărcinată?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si va arata eronat, fiindca hormonul gravidiei, nu poate fii prezent in urina, decat dupa 21 de zile.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista șanse mari sa fii gravida.

| adelaide19 explică (pentru Emilian65):

Testul a ieșit negativ

| Itsmesoitsok a răspuns:

Tu crezi ca se poate ejacula inauntru fara sanse mari de a ramane gravida?! Doamne! Joaca-te cu focul una-doua luni si a treia te trezesti bortoasa, fato!