| crinucrinu a întrebat:

Ma numesc Adriana sunt casatorita de 7 ani, am 2 copii, un baiat de 7 ani si o fetita de 3 ani.Recunosc,in aceasta perioada am fost foarte fericita.Anul acesta am decis sa merg 3 luni in Italia?
Ma numesc Adriana sunt casatorita de 7 ani, am 2 copii, un baiat de 7 ani si o fetita de 3 ani.Recunosc,in aceasta perioada am fost foarte fericita.Anul acesta am decis sa merg 3 luni in Italia sa muncesc la un hotel, cu banii castigati sa mai combatem criza din Romania.Copii au ramas cu sotul iar cand acesta era la munca ei stateau la socrii sau la parintii mei.In Italia, dupa o perioada eu am cunoscut un barbat de care m-am indragostit nebuneste, ma vedeam cu el in timpul liber.Acesta(italianul este divortat si are un copil de 3 ani), ma cucerit prin felul lui de a fi, mi-a spus ca ma iubeste si m-a impresionat cand mi-a spus ca ma iubeste si asa cum sunt, adica maritata.Cand m-am intors acasa, sotul a simtit imediat ca e ceva(este politist), prin metodele lui a aflat totul, a luat legatura cu italianul, a facut scandal, dar dupa ce sa mai linistit a spus ca este dispus sa ma ierte si ca o sa faca tot posibilul sa treaca mai departe.Problema este ca eu ma gandesc in continuare doar la italian, nu mi-l pot scoate din cap, si sunt dispusa sa plec la el chiar daca stiu ca sotul va divorta si va face totul pentru a pastra copii. O scanteie de iubire mai am si pentru sot dar acum balanta inclina pentru celalalt... ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| didutsa_8706 a răspuns:

Buna crinu, eu am sa-ti spun parerea mea de obicei toate femeile patesc la fel, si eu am avut in familie ceva de genu, dar ea a trecut peste asta si s-a gandit ca pe acel om nul cunoate de atata timp ca si pe sotul ei, si in cazul tau, el mai ales ca este italian, poate sa mai aiba inca vreo 3laughing, sau poate chiar in mometul de fata sa mai fie cu inca cineva parerea mai poate nu conteaza asa mult pentru. tine, gandurile tare. dar ar fi bine sa il lasi pe acel tercut(italianu) sa faca ce vrea cu viata lui.si gandeste-te ei sunt italiei poate tea vrut pentru.alceva.mai bine mergi acasa la tine cu sotul si copii si va traiti viata

va pup si sper ca te-a ajutat sfatul meu:X

19 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ce fel de mama sunteti dumneavoastra daca sunteti dispusa sa renuntati la proprii copii pentru un barbat pe care cunoasteti abia de cateva luni? Ce va face sa credeti ca acel barbat va fi alaturi de dumneavoastra si nu va va lasa asa cum va lasati si dumneavoatra sotul? Nu am niciun drept sa va judec, dar nu e normal ceea ce faceti. Daca aveati probleme in relatia conjugala, trebuia sa vi le rezolvati, iar daca nu e poate, sa divortati, nu sa faceti ce-ati facut. Oricum, nu-mi vine sa cred ca o mama ar renunta la copii ei pentru un barbat pe care abia l-a intalnit.Si se spune ca noi, adolescentii, suntem absurzi.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cum sa-ti lasi familia pentru un italian care nici macar nu-l cunosti? iti lasi copii fara mama...cine stie ce fel de persoana e si ce vrea de la tine? gandeste-te la copii tai! ce parere vor avea despre tine cand vor creste si li se vor spune ca i-ai parasit pentru un barbat? baga-ti mintile in cap si nu face o prostie pe care sigur o s-o regreti mai tarziu...

| foxi a răspuns:

Ai inebunit, revinoti, ca ajungi pe la produs prin Italia! Vezi de familie si lasa iubirile aiurea!

| Alex0194 a răspuns:

Gandeste-te bine ca ai cu acel om 2 copii chiar mari si o casnicie lunga deci ai gria ce alegi; ai o casa sigura daca te duci la celalalt n-ai siguranta ca maine iti va mai fi alaturi. Plus ca copii tai ar fi traumatizati. Gandeste-te la cine te iuebste cu adevarat: sotul tau si copii.

| Miauti a răspuns:

Pai daca esi dusa si lasi numarul de tel in mobil, atunci ce sa ti fac. Si in al doilea rand povestea ta mi se pare cam cazut adica nici un politist nu ar putea face investigatii si ar afla.

Si daca ar fi adevarat, tu esti devina.

Răspuns utilizator avertizat
| paramore a răspuns:

Italienii in general asta fac.si am mii de exempleoh go onte prostesc, bla bla bla si normal ca te iubeste si maritata, ca si el e insurat.cum a facut cu tine, va face si cu alta, cand va aparea alta mai tanara si mai ''dispusa'' la stii u ce. daca vrei sa iti distrugi tot restul vietii du-te dupa ala ca te aranjezi...snt mai dura, stiu, dar eu traiesc in Italia si am vazut multi italieni care ar vrea sa ma angajeze doar pentru ca sunt romanca si tanara.pentru ca sunt fata cuminte, nu am de lucru.concluzia care e?

| rebeca a răspuns:

Buna Adriana, aici decizia din punctul meu de vedere trebuie luata in functie de multe lucruri, dar cel mai important e comportamentul sotului tau fata de tine, sentimentele tale fata de el si copiii.Am inteles ca au 7 si 3 ani, sa-ti traiasca.Nu te lasa nici dusa de val de italian, cat ai reusit sa il cunosti in 3 luni, nu ai cum sa fii sigura de el. Daca relatia cu sotul tau e rea in sensul ca nu va mai intelegeti, nu va mai iubiti, nu se mai poate repara nimic si crezi ca esti in stare divorteaza...nu ajutati copiii daca ramaneti impreuna in situatia asta.Situatia se va inrautati si plus de asta nu o sa fiti fericiti nici unul.Insa nu renunta la ei pentru italian daca situatia acasa e normala si el chiar vrea sa uite acest incident. E posibil sa il iubesti pe italian, tu sti mai bine, insa acum ai 2 copii de care trebuie sa tii cont prima data in deciziile tale.
Gandeste-te si la acesti 7 ani si de ce ai ales sa te casatoresti cu el, o sa-ti dai seama ce se merita sa faci.
Multa baftawinking

| Georgiana21 a răspuns:

Pentru italian sunteţi în stare să vă părăsiţi copiii, familia, totul.
Pentru un copil de vârsta alor dumneavoastră, nu este uşor să înţeleagă că mama va pleca. Îl va părăsi. O să le distrugeţi viaţa, visurile, totul.Aceşti copii vor creşte cu ură pentru mama care i-a părăsit.

| LoveAngel223 a răspuns:

Atunci pentru ce v-ati casatorit si ati facut si doi copii?

Daca as fii in locul sotului dumneavoastra as fi divortat si as fi luat copii.

Ca bine zice markelynio

Nu prea meritati sa fiti mama

Si de ce? Pentru ca o mama nu siar abandona copii pentru nimic in lume

Ce te sfatuiesc...Sa faci ce simti. Daca il alegi pe italian (probabil ca este bogat s de aceea il doriti) nu legea va va pedepsi ce, cel de sus (probabil ca nu aveti frica de dumnezeu).

| mAReEe a răspuns:

Gata TPU. fara critici.suntem aici sa ajutamwinking Deci.nu mi se pare corect sa lasati copii, au nevoie de dvs iar cand vor afla de ce i-at lasat. vor plange. vor suferi.nu va dortiti asta sunt foarte sigura.Amintiti-va motivele pentru care sotul a intrat in viata dumneavoastra, incercati sa il iubiti(daca veti reusi)Sfatul meu e similar cu al lucianei, gandtiti-va la copii dvs, comoara vietii dvd, nu e capat de lume, poate barbatul acela e un santajist si cine stie in ce intrati plus ca e si divortat oare de ce la lasat tipa cealalta? in fine, succes, dar ce ar fi aca ati face o vizita la psiholog? E mai garantat sfatul lui decat al nostru...bafta

| Kry_9749 a răspuns:

Fa cum iti zice inima happy daca vrei sa pleci, pleaca ...pentru ca daca nu o faci acum mai tarziu o sa iti para rau happy parerea mea, eu in locul tau as pleca... chiar daca multi zic sa nu mergi, tu du-te fara sa te uiti inapoi! daca crezi ca e mai bine pentru tine, du-te! BAFTA :*

| me_3408 a răspuns:

Uite esti casatorita, ai 2 copii, ai o viata frumoasa.Nu trebuie sa o ruinezi pentru un italian, serios, multi ar vrea sa aiba o viata ca a ta.si probabil ca intr-o o zi vei zice ce viata aveam, serios, faci o mare greaseala daca iti vei lasa copii pentru un barbat

| luciana_3279 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca trebui sa ramai langa copii tai si langa sot, nu poti da cu piciorul la tot, pentru un barbat care nu il cunosti bine, si nu sti cum va fi relatia asta cu italianul, copii tai au nevoie de tine, baiatul incepe clasa 1, va avea nevoie de tine mult, nu mai zic de fetita care are nevoie de tine ca aerul care il respira, nu le distruge copilaria pentru un barbat...nu iti iubesti copii? langa sotul tau ai tot ce iti doresti, nu inteleg de ce nu apreciezi ce ai. s-ar putea sa pierzi tot si sa fie prea tarziu, nu vrei sa iti vezi copii crescand? gandeste-te bine la ce vrei cu adevarat.

| scoaladeseductie a răspuns:

Invata sa cultivi relatia inainte sa se incheie aplicand aceste sfaturi:
http://www.scoaladeseductie.ro/......iinta.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata ai parte de multe surprize! Te-ai indragostit de alt om si asta i se poate intampla oricui. Dragostea nu te intreaba si nici nu o poti controla atunci cand ea apare.Sotul tau ar trebui sa accepte realitatea indiferent cat de dura este ea! El trebuie sa stie ca alaturi de tine nimic nu va mai fi ca inainte. Daca te iubeste sa te inteleaga si sa-ti dea libertatea. Putin delicata e problema cu copiii. Aici chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau.Eu una nu as putea renunta la copii pentru nimic in lume. Vorbeste cu italianul pe o parte cu sotul tau pe cealalta si vedeti cum puteti rezolva cat de cat problema. Dar un lucru este clar! Urmeaza-ti iubirea! 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemultumitului ii se i-a darul. Intrebarea e daca in caz de certuri sotul n-o sa-ti aminteasca de,, aventura". Un parinte fericit e acel ce-si face copii fericiti, un exemplu demn de urmat. Da, italienii sunt sexy, limba lor cucereste, femeile noastre, sigur ca sunt mult mai atragatoare ca a lor, dar cine stie, daca nu vei fi o alta aventura in viata lui. Fiecaruia i se dau obstacole in viata, tu unul nu l-ai trecut sad Daca m-ai simti ceva pentru sot, atunci fii cu el, barbatii iarta mai greu ca femeile, omul iarta pentru ca iubeste, dar NU UITA, aveai tu sa-l ierti daca se ducea cu alta? Cu italianul sa nu fi fost nimic serios, sau el sa se dus la alta femeie aveai sa-l scoti din inima, dar pentru ca nu s-a finisat povestea, tu esti nelinistita. Multi iti dau sfaturi doar tu poti lua decizia...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ramai cu sotul tau si cu familia, cu italianul daca vrei cu adevarat il poti uita daca nu te va uita el dupa ce divortezi. florin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Italieni sau barbati mai gasesti 100. dar 2 flori pe care le-ai lasat. n-ai sa le mai recuperezi nici cand.impusca-te! si nu vei mai avea nevoie de sfaturi pe forum.