| alexndru23413 a întrebat:

Bună ziua, mă puteţti ajuta cu ceva?
Anume
Când mă masturbez şi îmi dau drumu, peste 2 minute începe să mă doară burta.
Şi încă ceva. : cum scap de masturbare.
am încercat să mă las şi n - am putut :¤

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Cu multa ambiție, te poți lăsa de masturbare.

8 răspunsuri:
| Chetys a răspuns:

Sa te masturbezi e ok. Dar nu prea des, atunci când o faci si termini pierzi multe substante folositoare din corp, poate de aceea te doare burta, încearcă sa nu mai ai contact cu medile porno si tot ce tine de aceste lucruri si sa iti faci ocupatie mereu încât sa uiti si sa eviti.

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa te dezintentifici de acea emotie care s-a lipit de tine ca un parazit si iti suge vitalitatea.
Ca sa vezi cum te poti identifica cu o emotie, vezi avatarul la Victoria18.
Sau aici de la min. 5:32, numai ca la tine la nivel de peleu.:D
https://www.youtube.com/watch?v=NZGNA7IT4PA

| allexxandruu a răspuns:

In timp o sa ai probleme si cu ejacularea precoce. Renunta la pornografie, strange bani si mergi la prostituate mai bine.

| alexndru23413 explică (pentru Emilian65):

Păi ştiu. dar eu mă masturbez de la vârsta de 11 ani straight face

| doctorandus a răspuns (pentru Chetys):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.

| doctorandus a răspuns:

Daca te doare burta dupa fiecare masturbare: mergi la medic.

| alexndru23413 explică (pentru doctorandus):

Mi-e rusine :\

| doctorandus a răspuns (pentru alexndru23413):

De medic, avocat si popa (daca esti credincios si te spovedesti) nu trebuie sa-ti fie rusine.