| pandadavidboss a întrebat:

Am 13 si când mă masturbez trece 5 minute și simt că mi se amorțește penisul si începe să mă doară dacă mai fac. De ce se întâmplă asta?

8 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Poate o face prea des, sau o faci prea dur. Fa o pauza de cateva zile si dupa incearca iar si vezi daca te mai doare.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca esti inca micut, iar ala nu-i penis la tine, este o putulica in crestere si este normal sa doara cand abuzezi de el.
Cu masturbarea mai incet, ca poti sa lesini, sau chiar sa mori daca abuzezi (chiar nu glumesc, sunt cazuri de adolescenti care au murit din masturbare excesiva).

http://www.ziare.com/......ve-1165544

Uite aici ce poti patii daca tragi de el prea mult:
http://www.vice.com/ro/read/pericolele-masturbarii-123

| mihai69 a răspuns:

Probabil nu o faci cum trebuie. De cât timp ai început să te joci cu „organul"?

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza ca-l fortezi prea tare cand te masturbezi.

| seth2016 a răspuns:

Masturbarea e sanatoasa la varsta ta si nu are efecte secundare.

Poate din cauza felului in care stai este apasat perineul (zona intre anus si organul genital) si de aici amorteala.

Poate e nevoie sa consulti un medic urolog.

| Nitunitu a răspuns:

Ai putea sa taci, sa uiti tot ce inseamna acest subiect si sa iti vezi de copilarie.

| AnonimaUtlizatoare a răspuns:

Esti prea mic pentru asta..Incerca peste 1 an macar..Sa te mai dezvolti putin

| Anuța22 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare, doar ca atunci cand urinez am durere de vagin, dar... daca stiam, te ajutam! big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Anuța22):

Ăsta are penis, fato!