| fata1999 a întrebat:

Buna ziuă!
Prima dată când merg la ginecolog să iau anticonceptionale... sa știu ca daca ati fost la ginecolog, câți bani ai plătit pentru asta?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu trimitere de la medicul de familie si consultatia este gratis, sa ai la tine buletinul si cardul de sanatate, ce varsta ai?

| fata1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani, mi-e rușine să o întreb pe mama.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru fata1999):

Trebuie sa o intrebi, de ce sa i ti fie rusine este mama ta

| AnnaMariaaa a răspuns:

Am fost ieri pentru prima data, am platit 300 lei consultatia si inca 100 analizele. ( dar nu sunt asigurata ), nu iau anticonceptionale.

| fata1999 explică (pentru AnnaMariaaa):

E prea scump.

| AnnaMariaaa a răspuns (pentru fata1999):

La privat, cam asa e.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa iei un hormon chimic precum anticonceptionalele, care au atat de multe efecte secundare si este atat de scump, acnd poti lua un prezrevativ de 2 lei, care nu are nici un efect secundar si nu msuca, doare sau mananc pe nici unul dinter voi?
Ce va sperie atat de tare de evitati prezevativul?