| Ciokolip a întrebat:

Buna ziua/seara. Acum ceva timp (circa 1saptamana+/-) am inceput sa am niste dureri in zona intima(penis). Dupa a urmat o serie de usturimi, care inca continua, tin sa menționez ca nu am avut relații intime! Nu mai pot decalota penisul, este o usturime foarte mare, dar acum cateva zile cand puteam, am observat pe capul penisului niste chestii albe, ca " branza" tin sa menționez si ca am o igiena corecta. Stie cineva ce ar putea fi si cum as putea trata asta acasa fara a merge la medic? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Din ce spui tu pare o infectie. Nu este nevoie de sex pentru a avea o infectie sau mai rau o boala cu transmitere sexuala BTS.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai iritat penisul de la masturbarea excesiva sau nespalare corecta a lui, fiindca prezenta "branzei" confirma ca nu s-a facut spalarea corecta si eliminarea smegmei care nefiind eliminata de pe penis produce iritatii, rani si usturimi.
Iarta-ma ca-ti spun, dar asta confirma ca nu stii sa te speli corect pe penis si prin faldurile lui, in fiecare dimineata si seara, cu apa calda si sapun!
Din atata lucru nu este nevoie sa mergi la medic.

| helpforyou a răspuns:

Fara a merge la medic, nu se poate.

| Ciokolip explică (pentru helpforyou):

Pai si ai idee cam ce ar putea fi? Sa mi fac o idee.

| Ciokolip explică (pentru helpforyou):

Am inceput sa am usturimi si cand urinez, sa ma îngrijorez?

| helpforyou a răspuns (pentru Ciokolip):

Din ce spui tu pare o infectie. Nu este nevoie de sex pentru a avea o infectie sau mai rau o boala cu transmitere sexuala BTS.

| mihaigigi a răspuns:

Ce problemă ai avut? ai aflat?