| anonim_4396 a întrebat:

sunt intr-o problema groaznica. lucrez in Anglia si momentan sunt aici. mi-am lasat iubita in Romania, dar am adus-o si pe ea aici. a stat 1 luna si dupa s-a intors inapoi fiindca a avut niste probleme. problema ingrozitoare si sunt disperat din cauza ca eu in trecut am jucat la jocuri de noroc si eram si genul care eram ceva mai impulsiv cu iubita mea. impulsiv in sensul ca ne certam nu altceva. inainte sa vina aici mi-a spus ca nu ma mai iubeste cum ma iubea in trecut. a venit aici si dupa ce s-a intors inapoi, dupa o saptamana mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine, ca nu ma mai iubeste. ea este viata mea si nu stiu ce sa fac. am intrat intr-o depresie totala. vreau sa o am inapoi. va rog ajutati-ma cu sfaturi. ce pot face sa o fac sa ma iubeasca cum ma iubea si sa o recastig. imi asum toata vina ca am pierdut-o. p.s. am fost 5 ani si 3 luni impreuna si din acestia, 3 ani am stat in aceeasi casa. astept sfaturi si altele. va rog

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te vei obisnui cu gandu si nu o sa mai tii mortis dupa ea asa e inceputu mai greu la despartire

| anonim0095 a răspuns (pentru mgtow):

Vreau sa inteleaga toata lumea ca o vreau inapoi.

| mgtow a răspuns (pentru anonim0095):

Atunci incearca sa discuti cu ea, daca nu merge pana la urma te vei resigna cu situatia in care esti

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din departare nu prea ai cum sa o recastigi. Eventual mai aseteapta putin si vezi daca-ti duce dorul. Ai putea sa te intorci in tara pentru o saptamana macar si sa-i duci niste cadouri ( flori si dulciuri). Sa apari surpriza la ea.

| anonim0095 a răspuns (pentru Adry05):

Iubita mea a spus la toata familia si a mea si a ei ca nu ma mai iubeste si nu poate sa ma mai tina langa ea. a spus ca nu ma mai iubeste de mult dar nu a avut curajul sa imi spuna. dar totusi imi spunea ca ma iubeste si ca nu ma va parasi.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim0095):

Atunci nu mai ai ce sa faci, e clar ca nu mai simte asta. Stiu cum e, astfel de promisiuni se fac tot timpul fara sa ne dam seama. Ne bucuram de moment si nu ne gandim ca ar putea exista un sfarsit. Insa daca o relatie nu e in permanente hranita apare monotonia si unul din partneri pur si simplu se detaseaza si atunci orice i-ai face nu prea il mai poti recastiga. Asta este, vor mai fi fete. Trebuie doar sa privesti pozitiv lucrurile si sa astepti.

| anonim0095 a răspuns:

Ea nu regreta ca s-a despartit. nu imi da un sms sau sa vorbeasca cu mine. vreau sa ma ajutati va rog. daca este aici un psiholog as vrea sa vorbesc cu el la telefon. sa ii explic tot ce s-a intamplat si sa ma invete ce sa fac. multumesc.

| mihai69 a răspuns:

Cu timpul o să-ți treacă. Dacă chiar o iubești, așa cum spui, atunci trebuie să dai dovadă de altruism și să-i redai libertatea; dar la modul cum relatezi tu povestea, ești de-a dreptul egoist - nu te interesează ce simte și ce vrea ea - tu știi una și bună: o vrei înapoi.
Ei bine, NU se mai poate!
Uit-o și mergi mai departe. Și învață să nu mai fii așa egoist în viitor, îți va asigura o relație mai stabilă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te dai tu in cap si in cur ca tot degeaba, cum s-a zis mai sus, prins sms-uri la mii de km distanta nu ai nicio sansa. invatatura de minte pe viitor, mai lasa impulsivitatea ca nu castigi nimic bun din asta