| beatricebeA21 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de un an insa aceasta relatie nu a fost nicicand una frumoasa,mereu au existat certuri. La inceput el era cel dependent si obsedat de mine pana cand a intervenit o cearta foarte mare si sa mai racit, acum eu sunt cea obsedata si dependenta de el si simt ca lui nu ii mai pasa.Am atatea ganduri nu exista moment in care sa nu ma gandesc la el,nu vrea sa il sun,nu ii place sa vorbim mult sau sa ne vedem des, a zis ca vrea liberatate.Mi-am pierdut prietenii din cauza ca el vedea ce vorbesc cu ei si nu ii convenea ce sfaturi imi dadeau. Asa am ramas singura,nu am cu cine vorbi si tot timpul ma simt trista, pierduta...am un catel pe care il iubesc mult si el ma mai face sa rad,altfel plang toata ziua. Cand il sun imi spune ca eu de aceea il sun pentru ca doar vreau sa il controlez si nu e asa,pur si simplu vreau sa vorbesc cu el. Am stat sa discut cu el despre toate supararile,dar cand nu ii convine ceva fuge ca un copil sau nu mai vorbeste cu mine,practic raman eu cu toate nelamuririle. Sau cand se enerveaza ma agreseaza prin vorbe urate si jignitoare, apoi isi cere scuze. Nu stiu cum sa vorbesc cu el cum sa il fac sa ma inteleaga si pe mine. Eu sunt de parere ca intr-o relatie trebuie sa lasam fiecare de la el si din ambele parti trebuie sa existe un punct comun. As dori sa imi puteti da un sfat!

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''cand se enerveaza ma agreseaza prin vorbe urate si jignitoare''
Urat.Trebuie sa te trezesti si sa arati ca ai personalitate.

Nu prea esti fericita se pare in relatia asta.
Incercati ceilalti care mai cititi sa nu ajungeti in stadiul asta.
E dureros.
Daca ii oferi totul, tie nu-ti mai ramane nimic.
Cred ca ai inteles ce am vrut sa-ti spun.
Uneori e bine sa fii si mai indiferenta si egoista cu masura ca dupa aia isi ia lumea in cap.Indiferent ca vorbim de fete sau baieti.
Schimba putin foaia si ai sa vezi cum vine ca un mielusel dupa tine happy

| beatricebeA21 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Asta mi-a zis si el sa fiu mai indiferenta, problema este ca nu stiu cum.

4 răspunsuri:
| lex79 a răspuns:

El e rece si indiferent, vrea sa fii si tu indiferenta, eventual sa reduceti mult comunicarea care si acum este precara...simti unde vreau sa ajung? trezeste-te si cauta un barbat care sa te adore tot timpul si sa te faca fericita.

| beatricebeA21 explică (pentru lex79):

Nu vreau sa caut pe altcineva, vreau sa lupt pentru el, eu am inca speranta...o sa il las mai liber chiar daca deja e destul..si o sa fiu mai indiferenta.In cazul in care nu vad nici o imbunatatire, atunci am sa ma orientez spre altcineva.

| Greenscarf26 a răspuns:

Fericirea ta in reletia sta nu mai exista....iesi din relatia asta care te face suparata si trista...e cel mai bun sfat, gaseste pe cineva care sa te protejeze si sa te iubeasca cu adevarat!