| Abracadabra22222 a întrebat:

Buna ziua TPU. Acum se implinesc 4 zile de cand fosta mea iubita s-a despartit de mine. Am plans la inceput cand am primit mesajul, am plans si astazi dimineata. Uneori am momente cand imi este foarte dor de ea si cand ma gandesc la ea plang pur si simplu si ma tot gandesc. Ea m-a inselat(vorbit cu fostii iubiti, intalnit cu 1, poveste lunga). Eu am inceput sa beau in fiecare zi/seara si sa plang, sa fiu trist aproape mereu. Ies cu prietenii mei, cu alte fete la intalniri dar... tot la ea ma gandesc. Mi-a facut rau si totusi nu ma bucur ca a plecat. Cred ca sunt nebun, pe langa asta am si 22 de ani. Nu mi s-a mai intamplat pana acum asta, sa sufar atat de tare cum sufar dupa fata asta. Nu stiu ce sa fac sincer(ca o paranteza, ba chiar am facut si sex cu o fata si pe alta pur si simplu cand am fost in pat cu ea, imi tot venea in minte imaginea fostei prietene, asta s-a intamplat ieri si nu am putut sa incep actul sexual cu aceasta pentru ca pur si simplu m-am simtit naspa, am simtit ceva in mine, ca nu pot pur si simplu si am plecat acasa). Nu stiu ce sa fac sau ce am, sunt nebun? M-as simti super daca mi-ar da cineva un sfat ce sa fac.Ma simt distrus, chiar daca stiu ca o sa-mi treaca pe moment ma simt distrus orice as face, simt ca sunt un dezastru, nu mai am stima de sine, incredere, simt ca nu mai am nimic din cauza ei. Va multumesc tuturor pentru ca mi-ati ascultat problema.

Răspuns Apreciat de Editori
| bbobo22 a răspuns:

Imi pare rau pentru ceea ce simti. Te inteleg foarte bine. Nu esti nebun, doar ai iubit. Ceea ce este minunat. Daca nu o iubeai, nu ai fi suferit acum. Au trecut doar 4 zile si totul este foarte recent. Este foarte greu sa accepti decizia celuilalt in astfel de situatii. Trebuie sa treaca un timp pana cand rana se va vindeca. Este absolut normal sa suferi, dar nu ai ce face. Dragostea are si astfel de episoade. Important este sa nu disperi. Respecta decizia ei si nu o cauta. Stiu ca este foarte greu sa nu faci asta cand ai fost obisnuit sa vorbesti cu ea zilnic. Incearca sa intelegi unde ai gresit si tu, si invata din greseli. Este foarte posibil ca ea sa regrete decizia si sa vrea sa se intoarca la tine, dar singura sansa de a se intampla asta este ca tu sa nu o cauti si sa-i respecti decizia. Daca te-a iubit vreodata, ii va fi dor de tine. Este foarte posibil ca atunci cand ea te va vrea inapoi tu sa nu o mai vrei happy, dar atunci decizia iti va apartine tie. Dar incearca sa intelegi ca daca te vei comporta stupid, nu vor exista sanse ca ei sa-i mai fie dor de tine vreodata. Nu te izola, iesi din casa cu prietenii si incearca sa creezi un alt normal fata de cum ai fost obisnuit cand erai cu ea. Este foarte posibil sa cunosti alte fete care te vor iubi mai mult si care sa-ti placa mai mult. Ai incredere in tine si ai rabadare. Timpul le vindeca pe toate!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce vrei să îți faci singur rău?
Dacă ea nu mai vrea să fie cu tine trebuie să înțelegi asta, nu îți distruge viața din cauza ei.
Trebuie să o uiți, încearcă să nu te mai gândești la ea.
Doar timpul vindecă rănile.

| stop99 a răspuns:

Pacat ca ca baietii buni, care sunt devotati, si reusesc sa iubeasca persoana de langa ei atat de mult, gasesc o zdrenta care isi bat joc de ei.
Eu iti recomand un psiholog, fara niciun fel de gluma, o sa treci mult mai repede peste. Mult succes, si data viitoare sa ai grija pe cine ai langa tine!
Apropo, ea daca a recurs la asa ceva, inseamna ca nu te a meritat, impune ti gandul asta!winking