| whynot2405 a întrebat:

TPU
Am o problema, ejaculez foarte, foarte usor. Inca nu mi-am inceput viata sexula, dar de exemplu: daca ma uita la file porno, nici macar nu mai trebuie sa ma masturbez caci ejaculez. Nu as vrea sa merg la doctor din aceasta cauza, dar daca cunoasteti o alta solutie...(ceva remediu natural) ( am 15 ani )
Cer seriozitate,

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Unul din remedii este sa nu te mai uiti la filme porno. Ti se intampla treaba asta si din cauza ca nu ti-ai inceput viata sexuala. Dupa ce vei incepe viata sexuala vei observa ca totul va fi bine.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Neo12 a răspuns:

Cred că tu duci lipsă grav.
Să ştii că nu e bine să faci asta în fiecare zi.

| doctorandus a răspuns (pentru Neo12):

Nu-l mai speria cu vrajeli de popa de tara, risti sa devii prostul comunitatii. Detalii pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Neo12 a răspuns (pentru doctorandus):

Pai uite cum sta treaba... sperma este alcatuita din vitamine si saruri vitale pentru organism.Masturbarea zilnica poate duce la pierderea acestora rezultand probleme de sanatate care pe parcursul anilor pot duce la anumite boli.Masturbarea in sine nu este periculoasa, dar fiind zilnica poate devinii periculoasa.
Să vedem care e prostul comunităţii. Îl al doilea rând, sunt fată.

| doctorandus a răspuns (pentru Neo12):

Bravo, inseamna ca te crezi mai desteapta ca aia care au scris cel mai important manual de psihiatrie din lume, decat Organizatia Mondiala a Sanatatii, decat echipa de medici care a scris Manualul Merck, ca toti acestia ignora acest "adevar" cu desavarsire.

Din fericire, nu e un adevar, ci un mit medical din categoria "orbesti, innebunesti sau iti creste par in palma".

| Neo12 a răspuns (pentru doctorandus):

Înseamnă că te-a deranjat ce am spus eu şi că şi tu eşti vreun *** obsedat. Duci lipsă grav, probabil.

| doctorandus a răspuns (pentru Neo12):

Da, te si intrebi de ce ma deranjeaza prostiile spuse de altii. Priveste problema asa: la nicio facultate de medicina din SUA sau UE nu se preda ce ai spus tu. Deci problema este a ta, nu a mea. Nu mai speria pe cei lesne crezatori cu brasoave despre vitaminele si sarurile din sperma, nu stiu de unde ai cules asemenea baliverne, in orice caz nu din tratate medicale. E rau sa te inveti de mica sa spui minciuni.

Pentru detalii vezi http://en.wikipedia.org/wiki/Semen#Composition_of_human_semen

Sursa datelor: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2164/jandrol.04104/full

| Seba2013 a răspuns (pentru Neo12):

Cu totii stiu ca sexul este catabolic, epuizeaza organsmul, dar acest inflacarat al DSM-ului este sectant, ia numai ce vrea el de la stiinta.
Dai sursa, sa vada compozitia spermei.
Uite aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83
Sursele lui sunt false, se numeste pseudostiinta.
Ca sunt false, a doscoperit ROSENHAN.
http://www.descopera.org/experimentul-rosenha

| Neo12 a răspuns (pentru Seba2013):

Nu mă cobor la nivelul prostului.
Dacă mă cert cu un prost, îi dovedesc că sunt la fel ca el.

| doctorandus a răspuns (pentru Neo12):

Vorbeam serios, o femeie cedeaza intr-o zi de alaptare mai multe minerale si substante nutritive decat pierde un barbat in 100 de ejaculari.

| HereToHelp a răspuns:

Ia ceva pentru ejaculare precoce. Vorbeste cu parintii si se rezolva

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Wtf?

| whynot2405 explică:

Stiu exercitie dar nu ma ajuta...