| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Vara trecuta in tabara am cunoscut o fata. Ne-am imprietenit, ne-am sarutat. Din tabara nu mai vorbit cu ea chiar daca e la aceeasi scoala cu mine.
Mai de mult am cerut id ei unei fete, am vorbit... si am intrebat-o daca vrea sa mearga cu mine la banchet si ea a zis ca da.
Acum cateva zile iar i-am zis daca mergem amandoi la banchet si mi-a raspuns ca diriginta ei a zis ca nu lasa fetele din clasa ei sa mearga cu baietii din alte clase.
La scoala nu vorbim prea mult; pe mess din cand in cand
Mie imi place foarte mult de ea dar nu stiu ce crede ea despre mine.
Eu sunt o fire cam rusinoasa si nu stiu cum as putea sa imi dau seama daca si ea ma place.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand, rusinea nu are nicio legatura cu daca iti dai seama sau nu ca te place. Apoi, daca ea a fost de acord cu sarutul in tabara, inseamna ca te place sau te placea. Alta dovada mai este si faptul ca ti-a acceptat invitatia la banchet. Dar, din moment ce a zis ca nu poate sa mearga din cauza dirigintei, ce-ar fi sa o inviti la o prajitura, in parc, la o pizza etc. Daca nu vrea sa vina de prima data, spune-i ca ai ceva foarte important sa-i spui si macar din curiozitate cred ca va veni. Acolo, i-ai putea spune ca o placi si sa o intrebi daca vrea sa fie impreuna cu tine.
Succes si prinde curaj! Cu timiditatea nu ajungi nicaieri. O zi buna iti doresc!happy

| BlueBird a răspuns:

Fir'ar de diriginta. Ce teaba are diriginta cu banchetul. Invit'o la dans si spuneai acolo ce simti sau intreab'o ce vrei happy! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| shim a răspuns:

Daca v-ati sarutat e evident ca te place, poate si ea e rushinoasa? si crede ca daca-ti va arata sentimentele fata de tine, tu o vei intelege corect,((am avut un caz similar la o prietena))daca intr-adevar vrei sa fii cu ea lupta-te sintr-un final se va inmuia si veti fi impreuna.asa cred eu, sper sa fiti o pereche frumoasa!

| bublessely a răspuns:

Pur si simplu intreab-o pe mess daca ii place de tne...Sau spune-i tu ca o placi.va intelegehappy funda Plz