| Laviniaaaaa a întrebat:

Buna ziua TPU! Cum imi pot da seama daca fostul meu prieten ma mai iubeste? Eu si acum mai tin la el, nu la fel ca inainte, dar tin! Am avut o relatie de un an si jumatate si sunt sigura ca m-a iubit. Ne-am despartit de multe ori ( eu de el ) si el s-a intors mereu la mine. In fiecare seara o suna pe prietena mea sa-i ceara sfaturi ( ea era ca un umar pe care putea plange ), pentru ca prietenii lui isi bateau joc si ziceau ca nu sunt de el. Eu sunt "fata cuminte"si el "golanul", sa zic asa. Ultima data ne-am despartit acum 2 saptamani ( prima data cand s-a despartit el de mine ) ca sa-mi arate ca si el poate sa-si bata joc. Si am inteles ca eu am gresit mereu cand m-am despartit de el, dar niciodata nu a fost cu intentie. Pe cand, el s-a cam razbunat. Am acceptat si asta, pentru ca stiu ca eu am avut o mare parte de vina. De cand ne-am despartit, i-am zis ca pentru mine nu mai exista etc. si seara urmatoare a incercat sa ma sune, dar i-am inchis straight face! Pe 19 oct. a fost ziua mea si nu mi-a trimis nici macar un mesaj cu "La multi ani!". Seara am iesit afara si ne-am intalnit cu el, era singur pe o banca intr-un parculet. Ne-am mai intalnit cu doi baieti si pana la urma am ramas acolo toti. Fostul meu prieten a intrebat in ce zi suntem ( eu cred ca intentionat a intrebat )si un baiat i-a zis ca suntem in 19 si apoi a zis si el : La multi ani, Ally! Cand a plecat acasa, nici nu a zis Pa-Pa. Incearca sa fie indiferent. Si nu vreau sa il bag in seama nici atat straight face fara sfaturi de genul asta. Am un orgoliu foarte mare si daca as sti ca maine moare, Doamne fereste, nu l-as baga in seama straight face. Totusi, s-a despartit de mine si nu pot. e greu. Ce credeti? Ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
| Ally73 a răspuns:

Vrea sa vada daca el e mai important decat orgoliul tau.Nu vrea sa se intoarca el..pt ca ar crede ca,, nu merita"si vrea ca u sa faci primul pas, specific baietilor.Dar daca ai putea lasa putin orgoliul si te-ai gandi ca el mereu a trecut peste si s-a intors la tine poate ai gandi altfel.Dar nici noi fetele nu trebuie sa ne lasam mai prejos. Daca simti ca inca ti la el incearca sa vezi daca si el mai are sentimente pentru tine. Daca il vezi ca se uita la tine..sau se da in spectacol cand esti prin preajma e posibil sa tina la tine.Sau poate vrea sa para indiferent.Atunci uitate cand e cu amicii, va fi foarte fericit si mai ales daca te vede iti va da impresia sa se simte bine.dar pe dinauntru e mortlaughingVorbste cu prietena ta si vezi daca ia mai cerut sfaturi.Sau incearca sa vorbesti cu el si vezi cum se comporta si ce limbaj foloseste, daca ii pare rau de ce a facut sau nu stiu. orice semn care ar putea arata ca are sentimente pentru tine.dar sunt ascunse.Mult noroc:*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu tot orgaliul tau, ai cam luat plasa si acum iti curge nasul dupa el.

| justadream94 a răspuns:

Uite cum sta treaba:nu exista orgoliu acolo unde e dragoste. daca baiatul ala a venit mereu la tine cand te-ai despartit tu de el,acum ca s-a despartit el de tine tu de ce nu te intorci la el daca iti place? crede-ma e firesc cum se comporta si iti zic si ce andeste :daca eu mereu ma intorceam la ea pentru ca o iubeam,daca ea ma iubeste o sa se intoarca!

sa iti zic cum e la mine s-a suparat pe mine si i-am deonstrat ca o iubesc, dupa iar s-a suparat cam fara motiv si tot eu am lasat de la mine si am trecut peste orgoliu sa ne fie noua bine si acum cateva zile imi zice ca nu are timp de relatii(inteleg are foarte putin timp si a ajuns a spital din cauza stresului dar totusi alege calea simpla si spune-mi ce simti nu ca nu ai timp) clar nu sunt omul sa olas in spital chiar daca nu mai eram impreun.o intreb ce face si imi zice sa nu o mai contctez si sa o las in pace

ghici ce o iubesc si asa o sa fac, o las in pace(m-a iubit foarte mult ea si e posibil sa mai aiba sentimente pentru mine) de ce? cred ca e logic si evident

asa ca daca chiar il iubesti si vrei sa fiti impreuna cere-ti scuze si du-te tu la el, altfel s-a terminat.

(eu incerc sa o uit, sincer iti zic chiar daca m-a ajutat mult-la noi e mult mai complicat totul)

ai sa regreti mai tarziu ca nu ti-ai calcat pe orgoliu.
si iti zic eu tu vei avea de pierdut nu el.eu unul nu suport cand o fata orgolioasa(ma refer la faze en:eu sunt fata sa fac el primul pas, s faca el sa demonstreze el, sa-si ceara scuze el, o fi el baiat dar gandeste-te cum se simte el cand trebuie sa faca mereu el totul sa va fie voua bine, iti zic tot eu se simte luat de fraier..si s vagandi ca tu stai cu el doar asa de.

| Cleopa a răspuns:

Oare de ce conteaza mai mult orgoliul decat dragoatea? oare orgoliul ne face mai fericiti decat dragostea? de ce atat orgoliu? daca faci tu pasul de a va impaca ce se intampla? crezi ca o sa cazi in ochii lui? oare nu o sa cresti? eu cred ca daca vei face pasul de a te impaca cu el o sa ii demonstrezi ca chiar il iubesti sau l-ai iubit. el face foarte bine pentru ca nu te mai baga in seama deoarece asta meriti. tu chiar nu ai gresit niciodata sau iti place ca ceilalti sa fie cei ce umbla dupa tine si sa iti faca poftele? urasc oamenii orgoliosi pentru ca nu sunt in stare sa se gandeasca ca acest orgoliu nu face decat sa le strice viata. de ce sa-l cauti tu cand te poate cauta el? el de ce sa te caute cand il poti cauta tu? dar de ce nu va cautati amandoi in acelasi moment? eu cred ca asta inseamna dragoste si mai cred ca tu chiar ti-ai batut joc de el daca nu poti trece peste orgoliu! si acum el bine face! nici nu mai meriti cautata!

| NumeSimplu02 a răspuns:

De vreme ce va despartiti non stop sigur ca te mai iubeste.El vrea doar sa vada daca ti u la el indestul incat sa iti calci pe orgoliu.Acum totul depinde de tine daca crezi ca merita du-te tu la el de data asta.