| dezorientat a întrebat:

Buna ziua tuturor, din pacate sunt singur, nu am avut pana acum nicio relatie cu vreo fata, desi am avut cateva tentative nereusite in trecut si cred eu, ca ele au fost nereusite din cauza mea pentru ca nu am reusit pe niciuna sa o fac sa steie langa mine...nu stiu, realizez ca ceva imi lipseste,ca ceva nu fac tocmai bine, insa nu-mi dau seama ce.E atat de frustranta chestia asta nu aveti idee.
Sa revenim insa, intrebarea mea este ce as putea face sa imi imbunatetesc aceasta parte a vietii mele deoarece m-am saturat sa fiu tot timpul trist si sa ma simt neimplinit.
Exista ceva carti, tutoriale sau cursuri legate de acest subiect si care sa cunoasteti voi, din proprie experienta, ca intr-adevar sunt bune si informatiile de acolo mi-ar fi putea fi de folos? S-au poate stiti alte metode, orice ar putea sa ma ajute in acest sens este binevenit.
Va rog pe cei care nu aveti intentia de a-mi raspunde la obiect la aceasta intrebare sa se abtina pentru ca nu ma ajutati deloc.
Va multumesc si va doresc tot ce e mai bun!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lipseste atractia fizica,degeaba vezi tu tutoriale ca prima impresie tot fizicul ramane,barbati care se concentreaza pe aspectul fizic au multe sanse sa gaseasca o iubita decat unu care se doreste a fi un fals,ca asta vei deveni un barbat ipocrit,fals,mincinos nu vei fi cum esti cu adevarat,ok te vezi cu aia apoi ce faci? fetele simt cand un barbat minte intreab-o pe mama ta asta sau tatal tau,ele simt cand vb cu un barbat care se preface a ceea ce nu este, du-te la sala baga sport,culturism, cardio, cumparati haine haine frumoase, vezi de aspectul fizic ca vorba unui filozof un aspect frumos face mai mult decat orice referinta, aspectul fizic, statul social nu povesti, de parca tie isi place de una urata dar cu personalitate, eu recomand arta conversari daca esti timid https://drive.google.com/......ZRUUU/view
https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului
multa bafta, apropo cati urati vezi cu fete frumoase? baga banii, timp in fizicul tau

| mentholinks a răspuns:

Bine ca inca ai mana dreapta. Altii au pierdut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa incerci sa iti gasesti grupuri noi de prieteni in care sa te integrezi si asa iti va fi mai usor sa iti gasesti prietena. Si invearca sa te gandesti de ce oare nu ai reusit pana acum sa gasesti o fata. poate ai favut ceva gresit. Incearca sa remediezi acest lucru si poate dupa putin timp iti veo gasi prietena. Comunicarea este de asemenea foarte importanta intr-o relatie. Asa ca trebuie sa comunici mai mult

| dezorientat explică (pentru anonim_4396):

Da comunicarea stiu ca este un aspect la care stau mai putin bine deoarece desi imi place sa comunic si sunt o persoana open-minded, dar parca nu stiu cum sa comunic cu voi...ii greu de explicat in cuvinte, cu alti baieti n-am treaba, dar parca fetele au anumite preferinte legat de acest aspect, tu fata fiind poate poti sa-mi spui, sa-mi dai un pont legat de ceea ce prefera fetele cand sunt cu baieti sa discute, ce subiecte va plac voua ca sa imi fac si eu o idee sa stiu pe viitor.

Răspuns utilizator avertizat