| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua
Voiam sa mă lămuresc in legătura cu ceva
In urma cu o luna și cv am avut un contact sexual neprotejat după acest contat menstruația a venit așa cum trebuie nu au apărut întârzieri și m-a ținut 9 zile după menstruație au apărut niște scurgeri și m-am îngrijorat unele erau maronii miercuri am făcut un test de sarcina in jur de ora 14:00 pe test scria SIGUR in orice moment al zilei acest test a fost negativ mentionez ca cei de la farmacie l-au recomandat după doua zile am mai făcut unul dimineața însă am urinat puțin in toaleta apoi am luat repede un recipient curat si am urinat in el pentru a efectua testul acesta a ieșit negativ iar
E posibil ca datorită stresului care a fost foarte mare timp de o luna și ceva in care am schimbat și regiumuri alimentare sa fie cauza scurgerilor și înainte de teste cum simteam ceva durere mică mă panicam însă după teste nu mai simteam nimic pentru ca știam ca e bine eu cred ca totul era pe baza de stres pentru ca stresul repet era mare multe nopți nedormite și multe altele.
Mă puteți ajuta?
Ar trebui sa fiu stresată in continuu?

4 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Din moment ce a existat menstruatie, nu poate fi vorba de sarcina, iar testul a confirmat asta.

Secretiile maronii despre care spui pot sa apara uneori inainte sau dupa sangerarea menstruala si reprezinta sange oxidat amestecat cu secretie vaginala. Daca nu prezinta miros urat, nu este nimic neobisnuit.

Ceea ce este ingrijorator in relatarea ta este faptul ca menstruatia a tinut 9 zile.
Orice sangerare menstruala ce depaseste 7 zile ar trebui sa ridice semne de intrebare si sa te trimita la ginecolog, macar pentru a confirma ca este totul in regula.

Numai bine!

| Necunoscut12317 a răspuns (pentru Floridori):

Da dar țin sa menționez ca primele doua zile nu a fost o cantitate mare curgea puținel însă apoi și-a revenit și a fost totul normal nimic neobișnuit ar fi putut fi cele doua zile in care a curs puțin cauza ca m-a ținut mai mult cu doua zile?

| mi25 a răspuns:

Documenteaza-te ce este menstruatia, deoarece vad ca nici atat nu stii.

| Rebella1 a răspuns:

Că sa fii sigura poți face un consult ginecologic.