| Florinamarina6 a întrebat:

Bună ziua, vreau sa vă rog să mă ajutaţi cu un sfat şi cred cu certitudine că mă puteţi ajuta!
Am 17 ani şi de două zile am stari de femeie gravidă, vărsături (1, 2 ori pe zi cel mult),durere de cap, scurgeri vaginale de culoare maro.
Astazi am facut un test de sarcina a ieşit negativ, menstruaţia trebuie să îmi vină luna aceasta pe 14-15, deci testul e facut bine.
Până acum mi-a venit ciclu regulat!
Deşi a ieşit negativ sunt neliniştită că am burta, umflată, balonata, dar simptomele sau dus. Un sfat, vă rog. Sunt sau ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

TESTUL DE SARCINA a fost facut absolut INUTIL/FARA ROST daca dupa calculele efectuate mai este aproape o saptamana pana la momentul inceperii menstruatiei. Cu 5-6 zile inainte de momentul in care este calculata terminarea actualului ciclu menstrual, in cazul unei eventuale sarcini ipotetice NU s-ar fi putut produce NIDATIA si in consecinta fara implantarea ovulului in ENDOMETRU rezulta ca NU POATE EXISTA in organism hormonul de sarcina hCG si in mod logic testul sa aiba singurulrezultat posibil adica NEGATIV. NU ai precizat daca ai intretinut contacte sexuale, si modul acestora sau macar data producerii lor pentru a examina daca pot exista motive reale de ingrijorare in privinta posibilitatii de a se forma si/sau exista o sarcina. In conditiile descrise nu se poate formula un RASPUNS cu privire la posibilitatea de a fi insarcinata, se pot formula doar simple pareri sau presupuneri subiective si fara nici-o valoare. Asa ca raspuns neoficial; nu prea exista probabilitatea de a fi insarcinata. Multa sanatate!

| Florinamarina6 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, am făcut dragoste neprotejat acum 2 săptămâni!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Burta imbalonata si umflata este de la gaze sau o posibils aindigestie, imposibil sa fie umflata atat de devreme. burta creste abia dupa 3 luni de sarcina!
Eu cred ca ar trebuii sa fii ingrijorata tare de scurgerile maro, care pot spune ca este vorba de o infectie vaginala.

| mihai69 a răspuns:

Da' tu crezi că e Mama Omida aici să poată să răspundă la întrebarea ta?!?

| danutzu96 a răspuns:

Dar niho niho ai facut de esti nelinistita?

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Aici sunt 2 variante, prima este ca ai vreo infectie de la el de aia ai acele scurgeri iar a doua este ca daca ai avut sex neprotejat cu 2-3 saptamini posibil sa fii insarcinata iar aceste scurgeri sa fie eliminarile care au loc dupa fixare ovulului fecundat cu uterul.Consulta urgent un medic ginecolog deoarece nu este normal sa ai asa ceva.

| NutellaFinettiHomeAlone a răspuns:

Exista sanse sa fii insarcinata? daca da atunci repeta testul.

Sangerarea poate sugera o dereglare hormonala, iar voma si balonarea pot fi pur si simplu de la mancare.

| Florinamarina6 explică:

Am făcut sex neprotejat acum 2-3 săptămâni