| ScufitaRosie0255 a întrebat:

Bunaaa, am si eu o intrebare la care ma tot gandesc de ceva vreme si nu-i gasesc raspunsul.: Poti ramane insarcinata fara contact sexual, doar prin atingeri cu toate ca el a ejaculat afara si dupa s-a sters? Cateva pareri, va roogg.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Cu ce, unde, cand si cum te-a atins? Sa intelegem ca ai facut sex, dar fara contact sexual, ci numai prin atingeri, pana cand numai el s-a murdarit rau?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai Fecioara Maria a ramas insarcinata cu Duhul Sfant. Spermatozoizii mor foarte repede. De asta trebuie sa fie in interior penisul.

| CristiIs a răspuns:

Sincer, nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| NameHarris a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca nu ti-a traso firas eu al nabi din astea numa la tine am azuitlaughing

| varcolaccc a răspuns:

Tine minte. Folosiți anticonceptionale ca sa reduci riscul unei sarcini nedorite. ( prezervativul ). Si oricând sunt șanse sa rămâi, daca nu te protejezi. Acum in situația ta nu este o problema.

| ScufitaRosie0255 explică (pentru varcolaccc):

Multumesc mult pentru sfat. Am fost cam speriata.sad

| lucifer12345678 a răspuns:

Nu o certa nu stie micuta
nu poti ramane insarcinata
dar cred ca esti prea mica
asteapta sa mai cresti un pic