| aallle a întrebat:

Bunaaa :* Maine ma intalnesc cu un baiat pe care-l plac de mult si cred ca sentimentul e reciproc si nu stiu cum sa ma comport ca el sa inteleaga ce trebuie si sa trecem la alt nivel al relatiei noastre. Ce sa fac? :*

6 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Daca nu vrei sa fi sincera si directa cu el, si sa ii spui in fata atuncea mai e o metoda care nu e atata de directa dar care trebuie sa fie orb si tantalau sa nu inteleaga mesaju. Cand te intalnesti cu el, intalneste-te intr-un loc mai privat ex o banca in parc, sau la un local la separeu. Cand esti cu el privestel in ochi, zambeste si mai fa si cate o gluma, dar nu exagera. Apoi dupa un timp pune mana ta peste a lui, si strangel putin. In felul asta o sa isi dea seama de mesaj fara nici o problema, asta in cazul in care are peste o anumita varsta, de la 16 in sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cypronge):

Il priveste in ochi si ii atinge mana, un semn incredibil ca il place. Pai inseamna ca pe mine ma plac juma' din fetele pe care le cunosc avand in vedere ca pe langa cele mentionate de tine ma mai i-au si in brate si ma pupa.

| foxsilver a răspuns:

Ce-ar fi daca te-ai comporta firesc, natural?!
In felul asta va avea ocazia sa te cunoasca asa cum esti tu, cu adevarat.
Orice urma de comportament teatral o sa-l induca in eroare, si nu cred ca vrei asta, caci mai tarziu s-ar putea sa-ti reproseze lipsa de sinceritate.
Oricum, nu incerca sa fortezi lucrurile, lasa-l sa decida singur si neconstrans de nimic, daca vrea sa treceti la un alt nivel al relatiei voastre.

| neutrino a răspuns:

Pentru a primi raspunsul mult asteptat de tine, te rog mentioneaza ce varsta ai si la ce nivel doresti sa ajungi in aceasta relatie care nici nu a inceput.

| aallle explică (pentru neutrino):

Am 17 ani big grin Si el 19 :*

| neutrino a răspuns (pentru aallle):

Astept si a doua parte a raspunsului tau.