| IoaanaaMaariaa29 a întrebat:

Bunăăă.Vreau să știu eu o părere, dar mai întâi să vă zic povestea. Am fost împreună cu un tip 3 sau 4 luni acum un an. După ce ne-am despărțit, am mai păstrat legătura, și ne mai pupam și chestii de genul. Dar după un timp mie nu mi-a mai păsat deloc de el, și cred că nici lui. în timpul acela, și el, și eu am avut alti prieteni. Dar acum, nu stiu ce mi-a venit și mi s-a făcut tare dor de el și aș vrea sa ne împăcăm. Dar problema este că acum el are prietenă. Ce să fac? Oare ar avea rost să îi spun ce simt și că mi-aș dori tare mult sa ne împăcăm.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca el are iubita nu ar trebui sa te bagi, daca te vrea va veni el la tine
in schimb poti sai recunosti ce simti

| єχcєєℓ a răspuns:

Nu cred că ar fi ok să îi faci probleme cu prietena lui, eu zic să aștepți poate se întoarce el la tine
batting eyelashes

| 7639781254 a răspuns:

Nu-i face probleme. Ati rupt relatia acum un an. Se presupune ca ambii parteneri sunt vindecati complet de dragoste. Cred ca ar trebui sa-ti cauti alt iubit. Daca el are prietena, e oarecum evident ca o iubeste pe ea. In afara de asta, stii cum se spune..."ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust." Iti doresc bafta! :*

| NoNameexd a răspuns:

Nu te băga între ei, pentru că nici ție nu cred că ți-ar conveni ca una din fostele lui să se fi băgat între voi și să-l vrea pe el înapoi. Băieți sunt peste tot, trebuie doar să cauți și vei găsi.Lasă trecutul, că a trecut destul de mult timp, ești tânără, nu-ți pierde timpul recitind acelaș capitol din viața ta.Baftă!

| Ianusik07 a răspuns:

Lasa-l in pace,daca si-a gasit prietena inseamna ca numai simte nimic pentru tine,e prea tirziu sa-l intorci daca vei incerca iti vei face mai mult rau.
Uita-l, inteleg ca iti va fi ft dificil o perioada, insa timpul vindeca si iti vei gasi si tu un iubit care va tine la tine.
Tu nu insemni nimic pentru el asa trebuia sa fie, trebuie sa crezi in soarta in viata asta nu-i totul intimplator tot ce se face se face spre bine, lasa-l sa fie fericit cu alta tu iti vei gasi in scurt timp a 2 jumatate. Gindeste-te ca asa va fi mai bine pentru amindoi, in timp gaseste-ti ocupatii, esi cu prietenii fa cunostinte noi, in viata sunt diverse lucruri frumoase si tine minte dupa orce ploaie apare cucrcubeul si rasare soarele, asa si in viata... Daca esti optimista iti vei gasi si tu o persoana nu inceta sa crezi in minuni viata nu trebuie sa fie oprita aici dar sa continuie spre noi realizari multa bafta!