| girl201 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna are 12 ani si 3 luni si este ingrijorata ca nu i-a venit inca prima menstruatie.Aceasta are deja par pubian,axilar,sanii foarte dezvoltati pentru varsta ei, este destul de inalta(1.56 inaltime),are secretie vaginala de cateva luni(aproape un an),are cosuri pe fata, insa ciclul tot nu i-a veni.Precizez ca mamei sale i-a venit la 13 ani si ceva.Cu aproximare,cam in cat timp s-ar putea sa-i vina?
Multumesc mult, funda!

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cu cat ii vine ma itarziu, cu atat mai bine! Vrei sa o vezi in fiecare luna in agonie? big grin CA doare de mama focului. Lasa ca e bine, norocul ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistita ca esti tanara inca, nu e graba, mai ai rabdare

| girl201 explică (pentru suntserios):

Nu e vorba de mine, eu am aproape 14 ani, e vorba de prietena mea!

| Radu284 a răspuns:

Nu avem si noi tot acelasi google ca si tine?